Vyhledat v textu

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Horácká galerie > Aktuality pro animaci > NA HOUBY!

NA HOUBY!Datum konání:
dnes
Datum ukončení:
25.4.2021
Na Houby_plakát1[2].jpgVrcholí přípravy na první výstavu letošního roku. Zabývá se vztahem člověka a přírody. Představí mladé autory z Vysočiny i odjinud. Řada děl vzniká aktuálně přímo pro téma výstavy. Kromě nevšední krajinomalby, grafiky, kresby a rozměrného akvarelu, bude k vidění intermediální instalace či interaktivní hudební živý houbový objekt. Výstava proběhne v propojených prostorách Malé galerie a kovárny v nádvorním objektu Horácké galerie. Prostory dostanou nový vzhled díky vestavbám výstavních panelů. Ty umožní větší variabilitu instalací také pro další budoucí výstavy.
Vystavují autorky:
Jitka Chrištofová, Marie Ladrová, Šárka Pelikánová, audio-instalace Nikol Strobachová, intermediální instalace - Markéta Wagnerová. Dámský kolektiv doplňuje sochař Tomáš Hlavenka, který by neměl chybět na žádné výstavě která je věnována tématu hub ve vztahu k umění.
Kurátor: Jakub Orel Tomáš
Výstava proběhne 25. 2. - 25. 4. 2021
Vzhledem k stávajícímu uzavření galerií vernisáž výstavy proběhne v pozdějším termínu, případně formou komentovaných prohlídek, či online formou.