Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > Novinky > „Děkujeme“

„Děkujeme“Datum konání:
10.3.2018
Datum ukončení:
24.3.2018

001.pngPodkroví Horácké galerie bylo, díky veřejné sbírce pěveckého sboru Novocantus, obohaceno o nový klavír značky W. Hoffmann. Pořízení nového nástroje by mělo vést ke zlepšení přednesu nejen zmíněného pěveckého sboru, ale i dalších interpretů a zejména k lepšímu zážitku posluchačů. První příležitost k posouzení kvality nového nástroje budou mít návštěvníci Horácké galerie 10. března 2018 v 17:00 hodin, kdy proběhne inaugurační koncert s příznačným názvem „Děkujeme“. Během koncertu zazní mimo jiné skladby Johanna Sebastiana Bacha, Bedřicha Smetany nebo Leoše Janáčka v podání sboru Novocantus a žáků Základní umělecké školy Jana Štursy.

Rozhodně však nepůjde o jedinou příležitost poslechnout si libé tóny nového instrumentu. V sobotu 24. března 2018 proběhne klavírní workshop s japonskou klavíristkou Yukiko Sawa a v průběhu dubna budou probíhat již tradiční koncerty učitelů, absolventů a žáků ZUŠ. Horácká galerie zároveň plánuje bohaté využití klavíru i při dalších koncertech a vernisážích.

Velkým přínosem však není jenom klavír samotný, ale i vzájemná spolupráce zúčastněných stran a zvláště zájem lidí, kteří podpořili nákup nástroje, o podílení se na zlepšování kvality kulturního života v Novém Městě na Moravě. Děkujeme!