Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > Aktuálně

Aktuálně


 

Novější 1

Léto s Horáckou galerií

Datum konání: 18. 7. 2017 - 28. 7. 2017

Léto s HG_plakát_tisk.jpg

A je to tady!

Také zítra proběhne letní kreativní workshop pro děti i dospělé, v rámci něhož si zájemci vyzkouší tvorbu mozaiky. Jednotlivci mohou přijít ve vypsané úterní termíny, organizované skupiny od pěti osob mají možnost zarezervovat i jiný termín.

Pokud vás neosloví letní dílny, prohlédněte si nabídku edukačních programů, které se vztahují k aktuálním výstavám. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie a zvláště pro rodiny s dětmi. Stačí si jen vybrat.

Více informací zde.Drahomír Prihel a Jaroslav Svoboda

Datum konání: 1. 6. 2017 - 31. 7. 2017

Jaroslav SVOBODA  2008.jpgDnes máme pro vás další typ na výlet. Pokud se chystáte na Slovensko, mate tento týden poslední možnost zhlédnout ojedinělou společnou výstavu sklářů Jaroslava Svobody a Drahomíra Prihela. Horácká galerie společně s Muzeem SNP v Banské Bystrici připravili výstavu s názvem VIDENIE A DOTYKY /pastely - sochy – sklo. 

Ve výstavních prostorách DSC09189.JPGpamátníku SNP se představují jedny z nejlepších děl obou umělců. Akce končí 31. července 2017.

Více informací zde.Jan Štursa - Dar nebes a země

Datum konání: 29. 6. 2017 - 10. 9. 2017

img_4708.jpgChystáte se na výlet a hledáte inspiraci kam vyrazit? Zkuste navštívit Roudnici nad Labem. V místní Galerii moderního umění právě probíhá výstava s názvem Jan Štursa - Dar nebes a země, na níž se podílí i Horácká galerie. Na výstavě z cyklu Počátky moderny se v prostorách roudnické galerie setkávají dvě významné umělecké osobnosti přelomu 19. a 20. století. Expozice je dialogem díla malíře Antonín Slavíčka a sochaře Jana Štursy, kteří jsou právem považováni za zakladatele moderny ve svých oborech. Oběma osud předčasně ukončil životní dráhu a uměleckou tvorbu, přesto jejich dílo dodnes neztratilo nic na své sugestivní výpovědi a aktuálnosti. Neváhejte tedy směřovat své cesty právě tímto směrem. Akce trvá pouze do 10. září 2017.

Nenechte si ji ujít.

Více informací naleznete zde.Omezení provozu knihovny HG během letních prázdnin

Datum konání: 1. 7. 2017 - 31. 8. 2017

Půjčovní doba v galerijní knihovně bude v době letních prázdnin omezena!

4. července 2017            ZAVŘENO

17. - 21. července 2017  ZAVŘENO

Ostatní dny bude  možné knihovnu navštívit pouze po předchozí domluvě. Vhodný termín si můžete sjednat na telefonním čísle: 566 654 221, nebo  na e-mailu: knihovna@horackagalerie.cz.

Děkujeme za pochopení.Trůn na náměstí

DSC04533.JPGOd května 2016 jsou v parku a bezprostředním okolí zámku umístěny monumentální objekty akademického sochaře Antonína Kašpara, které byly přivezeny díky podpoře Nového Města na Moravě. V minulém týdnu k nim přibyla ještě rozměrná socha "Trůn", jenž nyní zdobí Vratislavovo náměstí. Pohled na a skrze ni vytváří zajímavé a netradiční obrazy našeho města. Zároveň je toto dílo pozvánkou k prohlídce další Kašparovy tvorby.Nová aplikace k narozeninám Jana Štursy

Datum konání: 15. 5. 2016

icon.jpgSpolečnost Artzoom digital media s.r.o. ve spolupráci s Horáckou galerií v Novém Městě na Moravě si připravila pro příznivce umění novinku v podobě webové aplikace. V neděli 15. května uplynulo 136 let od narození Jana Štursy. K tomuto dni byla zprovozněna interaktivní vzdělávací aplikace "Raněný." Program zavede návštěvníka do fascinujícího světa výtvarného umění, kde bude moci zkoumat působivý, digitalizovaný virtuální sken Štursovy sochy. V aplikaci se dá interaktivně zvětšovat, otáčet s modelem a pozorovat ho z mnoha nepřístupných úhlů. Dále je připraven audiovizuální medailon o umělci, fotoalbum z jeho života, nebo detailní fotografie exponátu. Jan Štursa / Raněný je vícejazyčná vzdělávací aplikace, která dává možnost získat poutavé znalosti z dějin českého sochařství.

tablet.jpg

POZOR! Aplikace je dostupná na Windows 8.1 a 10. Ke stažení je zde.Park u kostela zdobí sochy Antonína Kašpara

Datum konání: 12. 5. 2016

DSC00071.JPGPo loňském roce, kdy byly v parku před zámkem nainstalovány sochy uměleckých kovářů Tasovských, vznikl nápad podobnou exteriérovou expozici zopakovat. Za značné, finanční i technické podpory ze strany Nového Města na Moravě, byly přivezeny ocelové objekty akademického sochaře Antonína Kašpara. Dík za to patří novoměstským Technickým službám a starostovi Michalu Šmardovi, pod jehož patronací se výstava koná. 

Vernisáž, jenž proběhla 12. května za účasti autora, zahájili studenti hudebního oboru ZUŠ Jana Štursy. Akci doprovodili slovem PhDr. Ivan Neumann s ředitelem Horácké galerie PhDr. Josefem Chalupou.

Přijďte se tedy podívat na monumentální instalaci 13 stolic na nádvoří galerie, „Keltské bojovníky“ střežící vstup do zámku, osmimetrový obelisk s názvem „Cesta“, či trojici snově působících klavírů pod jménem „Pocta Josephu Beuysovi.“  Výstava potrvá do října 2017.

Těšíme se na vás

Fotoreportáž z vernisáže zde.Dotazník Horácké galerie

Horácká galerie působí v Novém Městě již padesát let, má za sebou několik stovek uskutečněných výstav a akcí. V budoucnu se bude realizovat její rekonstrukce, a tak by ráda zlepšila služby pro své návštěvníky. Věnujte prosím několik minut svého času vyplněním následujícího dotazníku. Děkujeme.Jaroslav Svoboda - výběr z díla

 

Zámecká mansarda se po půl roce opět otevírá návštěvníkům.  Expozici škrdlovického skla nahradila díla sklářského výtvarníka Jaroslava Svobody. Jde především o autorské a sympoziální objekty i věci z autorských kolekcí, které tvořil jak před rokem 1989 ve Škrdlovicích, tak ve své soukromé sklárně v Karlově. Retrospektivní výstava volně navazuje na rozsáhlou výstavu Skleněný svět Jaroslava Svobody, která se uskutečnila letos v květnu v Bratislavě a  Horácká galerie se na jejím vzniku podílela. 

 Odběr novinek z Horácké galerie

Chcete-li dostávat aktuální informace o dění v Horácké galerii, přihlaste se k odběru našich novinek zde. Získáte tak nejnovější informace o výstavách, umělcích a doprovodných akcích. Pokud si nevíte rady, zašlete E-mail se slovem novinky: na adresu pokladna@horackagalerie.cz a my vás k odběru novinek přihlásíme sami.

Těšíme se na vás v Horácké galerii.

 Novější 1