Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > Kulturní akce

Kulturní akce

pátek 26. října 2018 od 9 do 17 hodin

Nejvíc vlajek: Přání republice a náramky přátelstvíden vlajek.jpg

Vyvěsme 28. října nejvíce českých vlajek. Oslavme důstojně 100. výročí samostatné republiky a zapišme se do České knihy rekordů. Horácká galerie se zapojila do projektu Den s českými vlajkami. V pátek 26. října 2018 vás zveme kdykoliv během otevírací doby do prostor výstavy za Svobodu!, kde si budete moci uplést náramek přátelství v barvách státní vlajky nebo vyrobit vlajku s přáním naší republice do další stovky. Přání republice můžete zavěsit na ozdobné mříže HG až do neděle 28. 10. 2018, kdy se celorepublikový rekord koná. Náramky si můžete odnést. Vstupné dobrovolné.
 
 
KRAJ_NAVRATU_POTAH_NAHLED03.jpgneděle 18. listopadu 2018 v 15 hodin 

Kraj návratů a loučení - křest nové knihy Věry Rudolfové

Jménem autorky knihy vás zveme na křest již šesté publikace, pojednávající o významných osobnostech Vysočiny, především Novoměstska a Žďárska. V rámci křtu zahraje na koncertní křídlo student brněnské JAMU Marek Peňáz.

V knížce najdete 27 osobností, které se buď na Vysočině narodily, nebo v tomto kraji čerpaly inspiraci. Jedná se o méně známé, nebo téměř zapomenuté  a nežijící osobnosti. Jsou to: Helena Chvojková, Herbert Masaryk, Method Kaláb, Antonín Smažil, František Procházka, Julius Pelikán, Jindřich Hegr, Lev Krča, Vlastimil Toman, Josef Klimeš, Josef a Anna Dvořákovi, Jaroslav Havlíček, Vlastimil Večeřa, Jaromír Ptáček, Josef Špaček, Pavel Čotek, František Emler, Dušan Jurkovič, Václav Jícha, Josef Kalda, Rudolf Hanych, Ladislav Ondráček, Bohumil Puchýř, Jaromír Tomeček, Jiří Židlický, Zdeněk Fiala, Jan Doležal. 

 

pátek 30. listopadu 2018 v 19:30 hodin

ART kino HG: Hastrman (2018)

+ lektorský úvod Miloše Zabloudila

Romantický / Thriller, Česko, 2018, 100 min

Režie: Ondřej Havelka,  dle předlohy knihy Miloše Urbana

Vstupné 80,-Kč

Romantický a zároveň ironický příběh hastrmana alias barona de Caus (Karel Dobrý), jehož láska k venkovské dívce Katynce (Simona Zmrzlá) naplňuje netušeným štěstím i stravující vášní. Baron se vrací se svým sluhou (Jiří Lábus) z cest po světě, aby obnovil rybníky na svém panství. Jakožto moderní a osvícený člověk se životu místních vymyká. Středem jeho zájmu se stane nespoutaná a výjimečná rychtářova (David Novotný) dcera Katynka revoltující proti autoritám vášnivým uctíváním přírody a pohanských rituálů. Inteligentní a krásnou dívkou jsou okouzleni všichni, i učitel Voves (Jiří Maryško) a farář Fidelius (Jan Kolařík). Čím více se Katynka hastrmanovi přibližuje, tím více v něm rostou pochybnosti, zda jako člověk ve zvířeti a zvíře v člověku tentokrát obstojí.

 

sobota 8. prosince 2018 v 17 hodin

Barokní Vánoce s Novocantem  a Castello in Aria

Koncert novoměstského mužského pěveckého sboru Novocantus a sdružení hudebníků hrajících na kopie dobových nástrojů Castello in Aria.

http://novocantus.najevisti.info/

https://castello-in-aria.webnode.cz/

 

úterý 18. prosince 2018 v 19 hodin

Brněnský rozhlasový orchestr lidových nástrojů

Adventní koncert s vánočními lidovými písněmi a skladbami. Výtěžek z charitativního koncertu bude věnován dětskému oddělení novoměstské nemocnice.

http://www.broln.com/