Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > INFORMACE PATKA > Archiv > 2018

2018

 

Vernisáž výstavy Photographia Natura 2017

 


Datum konání:
1.2.2018

Photographia natura 2O17.jpgHorácká galerie vás zve na zahájení výstavy fotografií čtrnáctého ročníku fotosoutěže pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava s  názvem Photographia Natura. Ústředním tématem tohoto ročníku byly linie v krajině. Vítězné snímky a řadu dalších soutěžních fotografií můžete zhlédnout v Malé galerii do 25. března 2018. Vernisáž výstavy proběhne ve čtvrtek 1. února 2018 v 17 hodin v Malé galerii.

Těšíme se na vás.

 

 

 

 

Prihel + Staňková_plakát.jpgVěra Staňková a Drahomír  Prihel Benátský karneval

(18. ledna - 1. dubna 2018)

Zveme vás na výstavu fotografií Věry Staňkové a sklářské tvorby Drahomíra Prihela. Společným tématem obou umělců se stal benátský karneval.  Zatímco Věra zachycuje úžasné momenty i zajímavé detaily této známé každoroční události, Drahomír čerpá z drobných motivů karnevalu, inspiruje se a téma dále přetavuje do originálního sklářského díla. Společnou výstavu zhlédnete v červeném sále a na zámecké arkádě.

 

Těšíma se na vás

 

Tříkrálový koncert TiKO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Datum konání:
6.1.2018

Začněte nový rok kulturně!
„Jak na Nový rok, tak po celý rok.“ Toto rčení neplatí jistě jen 1. ledna, ale možná i celý začátek ledna. Horácká galerie vzala rčení vážně, a proto zahájí nový rok vysoce kulturně a to Tříkrálovým koncertem, na kterém vystoupí Tišnovský komorní orchestr. Toto neprofesionální smyčcové těleso je novoměstskému publiku již dobře známo. Je složeno z hudebníků z Tišnova, Brna a okolí. V jeho řadách jsou však zastoupeni i hudební profesionálové jako stálí hráči, nebo hosté. Orchestr vystoupil na mnoha místech ČR, na Slovensku, v Polsku či Rakousku a zúčastnil se celé řady festivalů, či přehlídek. Vystupuje s renomovanými herci, s vynikajícími sólisty a spolupracuje s pěveckými sbory. V současné době stojí v čele souboru Jaroslav Kolesa. Na koncertě zahraje sólově na flétnu Michaela Durajová a na housle Jana Vandírková. Diváci sobotního vystoupení se mohou těšit nejen na pásmo moravských vánočních koled a písní, ale také na starou hudbu zastoupenou skladbami čtveřice světových skladatelů barokní hudby. Německé baroko bude reprezentovat Kánon D-dur od Johana Puchelbela, naopak to anglické zazní v díle Abdelazer suite aneb Mouřenínova pomsta Henryho Purcella. Itálie bude zastoupena skladbami Antonia Vivaldiho a Giuseppe Torelliho. Právě skladbou Christmas Concerto grosso posledního z komponistů se rozloučíme s končícími vánočními svátky. Akce proběhne v sobotu 6. ledna 2018 v 18 hodin.

 

O sboru:

Tišnovský komorní orchestr je neprofesionální smyčcové těleso, složené z hudebníků z Brna, Tišnova a okolí. V jeho řadách jsou také hudební profesionálové, a to buď jako stálí hráči, nebo účinkují jako hosté.

V roce 2006 oslavil orchestr 10 let svého působení.

Za toto období přinesl posluchačům rozmanitý repertoár složený především z děl starých mistrů z období baroka a klasicismu, ale také díla soudobá, moderní.

Tišnovský komorní orchestr vystoupil na mnoha místech ČR, především však na jižní Moravě, v okolí Brna, Tišnova, Olomouce a Žďáru nad Sázavou. Za zmínku stojí také koncerty v Humenném, Snině a Seredi na Slovensku. Zúčastnil se také řady festivalů, a to například v Humpolci, Blansku, Bučovicích a Milovicích, pravidelně koncertuje na festivalu Setkání v Olomouci.

Tišnovský komorní orchestr se objevil také na několika záznamech z festivalových koncertů i v komponované pořadech a rozhovorech vysílaných Českým rozhlasem a Českou televizí.

Velkým potěšením pro celý orchestr jsou společná vystoupení s renomovanými herci, například s Gabrielou Vránovou, Alfrédem Strejčkem, Ladislavem Lakomým, Františkem Derflerem a vynikajícími sólisty Štěpánem Rakem, Jiřím Stivínem, Vítězslavem Drápalem, Vladislavem Bláhou, Martinou Macko a nově také s Václavem Hudečkem.

Zpestřením je spolupráce s různými pěveckými sbory, jako je Rastislav z Blanska, Svatopluk a FONS ze Žďáru a Královopolský chrámový sbor z Brna.

Do roku 2001 řídil orchestr Jiří Brychta, krátce Richard Kružík a posluchačka JAMU Hana Matušková. Od roku 2002 je uměleckým vedoucím Jaroslav Kolesa.

 

Tříkrálový koncert TiKO.doc