Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > Ateliér HG > Kreativní dílny

čas_grafiky.jpg

Kreativní dílnyatelier.jpg

 

Nejste-li pouze pasivním milovníkem umění, ale i rádi tvoříte, tak právě pro vás je tu Ateliér HG. Můžete si vybrat hned z několika druhů technik jako je keramika, smalt, Tiffany vitráž nebo grafických technik jako je linoryt a suchá jehla. Workshopy jsou přizpůsobovány dle věku účastníků, vždy sledujte doporučený věk. Minimální počet návštěvníků workshopu jsou 3 osoby. Rezervace je možná přes rezervační formulář, případně napište na e-mail: kulkova@horackagalerie.cz.

Rezervace je možná provést ZDE. Těšíme se na vás. 

KERAMIKAIMG_20190509_094942.jpg

Keramická dílna je vybavena 3 hrnčířskými kruhy, keramickou pecí a pomůckami na modelování. Kapacita je od 3 do 25 osob. Doporučný věk je od 3 let. Pokud se jedná o školní kolektivy je možné dílnu spojit s prohlídkou HG, případně se blíže domluvit na tematu tvoření dle věku. Upozorňujeme, že výrobek není možné si hned odnést, výpal probíhá až po cca 3 týdnech, dále je možné přijít na dílnu glazování výrobku. Cena dílny je 50 Kč za 1,5 hodiny.

SMALTIMG_20190416_173911.jpg

Smaltovací dílna je nabízena dospělým i dětem od 8 let. Kapacita dílny je od 3 do 25 osob. Smalt nebo také email je dávná šperkařská technika, přenesená kolem 6. století do Evropy. Jedná se o pokrývání křemičitých tavenin podobných sklářskému písku na kovový povrch, nejlépe měď. Vysokoteplotním výpalem se docílí lesklého sklovitého povlaku. V naší dílně si můžete přijít vyrobit smaltovaný obrázek, šperk, svícen nebo cedulku. Po domluvě se dá zajistit také smaltování hrnečků nebo jiných polotovarů. Výrobek je možné si hned odnést. Cena dílny je 100 Kč za cca 2,5 hodiny.

TIFFANY VITRÁŽEtifany.jpg

Netradiční výtvarná technika založená na zpracování barevného plochého skla, které je spojováno měděnými páskami. Techniku barevných vitráží zjednodušil před více než stoletím americký secesní malíř a sklářský výtvarník Louis Comfort Tiffany a vy si ji můžete vyzkoušet u nás v ateliéru. Dílna je vhodná od 10 let a doporučujeme skupiny od 3 do 6 osob. Cena je 150 Kč za cca 2,5 hodiny.

LINORYTIMG_20190625_223239.jpg

Grafická technika tisku z výšky tzv. linoryt je náročná z hlediska rytí motivu. Je třeba určitou dávku představivosti a zručnosti. Techniku proto doporučujeme od 12 let. Dílnu je možné uskutečnit od 3 do 25 osob. Pro větší nebo školní kolektivy je možné dílnu rozdělit na dvě setkání (příprava matrice a tisk). Obvykle tiskneme autorské tisky, přání, novoročenky, exlibris do velikosti A5, ale je možné případná domluva na větších tiscích. Cena dílny je 100 Kč za cca 3 hodiny.

Upozornění: během dílny se pracuje s tiskařskými barvami, přineste si s sebou prosím vhodný oděv.

SUCHÁ JEHLAIMG_20190625_223439.jpg

Suchá jehla, je grafická hlubotisková technika, která využívá linie, je tedy vhodná i pro děti od 8 let. Jako podklad slouží plastová destička, do které se motiv ryje ocelovým hrotem a poté se ručně vtírá do těchto linií barva. Otiskne se tedy, to co je proryto do hloubky, proto se jedná o hlubotisk. Dílnu je možné navštívit od 3 do 25 osob. Je možné ji rozdělit na dvě části (teorie a příprava matrice, tisk). Je možné si vytisknout přání, exlibris, novoročenky a autorské tisky. Cena dílny je 100 Kč za cca 3 hodiny.

 

Bližší informace poskytne: Mgr. Eva Kulková, kulkova@horackagalerie.cz, 603 210 321