Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > Edukační aktivity > Skupinové programy > Stálé programy

stálé programy

Moje galerie

Doporučený věk 4 – 7 let

První návštěva galerie je důležitá věc, je třeba vše důkladně prozkoumat, podívat se, kde je co k vidění, zjistit, jací lidé zde pracují a jak se zde správně chovat. Při vaší cestě vám pomůže průvodce, kam si můžete vše potřebné zaznamenat a získat kartu Klubu přátel Horácké galerie.

Krajinomalba

Doporučený věk 10 – 12 let

Krajina nás obklopuje a tak ji můžeme obdivovat každý den, stejně tak je oblíbeným námětem malířů již více jak 500 let. Během hodinového programu si projdeme obrazárnu HG, povíme si, ve které zemi se krajina zrodila, jací jsou naši nejvýznamnější krajináři, jaký je rozdíl mezi realistickou a abstraktní malbou a formou vzájemné spolupráce se pokusíme popsat a následně zobrazit jeden z přidělených obrazů.

Sochařství skrze dílo Jana Štursy

Doporučený věk od 11 letštursa.png

Vzdělávací program o životě a díle novoměstského sochaře Jana Štursy s pracovním deníkem. V rámci programu si prohlédneme sochařskou expozici, každý student obdrží jeden deník, kam si může zaznamenávat různé poznatky a plnit úkoly. Skrze tento deník se studenti seznámí nejen se stěžejními díly Jana Štursy, ale také se sochařskými pojmy, ale i druhy sochařské práce, materiály, formami zobrazování…

Štursa_deník

 

Na všechny programy je třeba si předem objednat v rezervačním systému, případně na e-mailu: kulkova@horackagalerie.cz