Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > Edukační aktivity > Skupinové programy > Krátkodobé programy

Krátkodobé programy

Známka pro JežíškaIMG_20181109_144835.jpg

doporučený věk od 4 do 8 let

Píšete dopis Ježíškovi? Aby došel, měl by mít také tu správnou známku. Že, nevíte jakou? Přijďte si k nám vybrat. Na výstavě vám ukážeme více jako sto známek z 25 leté historie České republiky. Najdete tam náměty jak z přírody, tak z pohádek, ale i významné osobnosti a budovy. Program je zaměřen na nejmenší děti, nevadí, že neumí psát, v rámci doprovodné dílničky si vyrobíme obálku a známku, kterou si odnesou domů a mohou do ní vložit svůj dopis pro Ježíška.

 

Japonské VánoceIMG_20181115_135612.jpg

doporučeno pro II. stupeň ZŠ

Víte, jak se v zemi vycházejícího Slunce slaví Dušičky nebo Vánoce? Co Japonci mají rádi nebo čím se baví? Na tyto otázky vám odpoví náš doprovodný program k výstavě Japonsko. Také si společně prohlédneme vystavené fotografie a na závěr si zkusíme složit jednoduché, ale efektní origami.

 

Origami, kam se podíváš

doporučený věk od 7 let do 99 let

Kreativní dílna tradičního japonského umění, při kterém zjistíte, že origami není jen obyčejná skládanka z papíru, ale je možné ji i rozpohybovat a variovat. Nechte se okouzlit japonskou kulturou, pustíme vám při skládání tradiční japonskou hudbu a předtím si můžete prohlédnout výstavu Japonsko s fotografiemi Konstantina Korovina a Jindřich Štreita.

 

Za svobodu! IMG_20181025_113500.jpg

doporučený věk od 6 let do 17 let

Komentovaná prohlídka stejnojmenné výstavy, která je uspořádána ke 100. výročí vzniku Československa. Nejprve si projdeme výstavu, podíváme se na fotografie ze života první republiky a dále na sochařské práce tehdejších autorů. Po prohlédnutí výstavy následuje dílna drhání náramku v barvách trikolory. Program je přizpůsobován věku návštěvníků.

 Na všechny programy je nutné se přihlásit ZDE.