Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > Edukační aktivity > Skupinové programy > Krátkodobé programy

Krátkodobé programy 

Na všechny programy je nutné se přihlásit ZDE.

 

František Dörfl

duben – červen 2019

program pro MŠ a I. st. ZŠ

Retrospektivní výstava malířské, výtvarné a sochařské tvorby jihlavského autora. Hravá díla nabízejí program pro různé věkové skupiny, přijďte se ponořit do světa Františka Dörfla. Společně si prohlédneme výstavu a děti si vyzkouší sestavit z barevných tvarů různé obrazce, vyzkouší si techniku frotáže, aby lépe pochopili s jakými materiály umělec pracoval a nakonec si ze dřevěných korálků sestaví svůj vlastní objekt, který si i odnesou.

 

Chronos, Kairos nebo jen čas

16. dubna – 30. června 2019

program pro II. st ZŠ a SŠ

Otázkou času se na společné výstavě zabývají čtyři současní umělci Vysočiny. V rámci programu si prohlédneme výstavu grafiky, šperků, fotografií a sochařských objektů. Vysvětlíme si starořecké vnímání času a podle vašeho času se pokusíme na toto téma vytvořit dílo jednou z grafických technik.

 

Novoměstská sgrafita

květen - říjen 2019

program pro I. a II. st ZŠ a SŠ

Procházka začíná v galerii, ale poté přejdeme na náměstí a do přilehlých ulic, abychom si mohli společně prohlédnout unikátní sgrafitovou výzdobu od malíře a grafika Karla Němce. Během programu si řekneme o jeho životě a tvorbě, vysvětlíme zobrazené motivy a na konci si zkusíme techniku zvětšování sgrafita.

 

Zveme vás i na CELOROČNÍ PROGRAMY