Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > Edukační aktivity > Skupinové programy > Krátkodobé programy

Krátkodobé programy

 

Knihy navždy

Doporučený věk 6 – 10 let

Je v dnešní době kniha ještě třeba? Autor výstavy Knihy navždy Jan Dočekal, vdechuje starým „nepotřebným“ svazkům nový život a prodlužuje tak jejich život. My se ale zaměříme na knihu jako takovou. Povyprávíme si její příběh, pojmenujeme si z čeho se skládá a dokonce si zjednodušenou verzi knihy i vyrobíme. 

Ošal oko

Doporučený věk 9 – 15 let

Program k výstavě novoměstského rodáka a držitele ceny Jindřicha Chalupeckého Vladimíra Houdka. Mladý talentovaný umělec se zabývá malbou kombinovanou technikou, jeho náměty je dnešní společnost a rychlý technický pokrok, proto jeho abstraktní malby si hrají s iluzivností prostoru, optickými klamy a geometrickými tvary. Během programu si povíme o perspektivě, barokním šerosvitu, iluzivním malířství a modernějším op-artu. Samozřejmě si vyzkoušíme jak nás klame náš vlastní zrak.

 

Závěsné dřívkové mobily

dílna.jpgDoporučený věk od 5 let

Odpoutej se od země, nech se inspirovat tvorbou Václava Kyselky, který s lehkostí přeměňuje surové dřevo, ale i již hotové předměty do nápaditých sochařských objektů. Dílnu, při které si můžete sestavit svůj vlastní závěsný objekt můžete navštívit po předchozím objednání. Pokud bude ještě příznivé počasí může se konat venku.