Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > Ateliér HG > Skupinové programy > Krátkodobé programy

Krátkodobé programy 

Na všechny programy je nutné se přihlásit ZDE.

Chronos, Kairos nebo jen čas

16. dubna – 29. září 2019

program pro II. st ZŠ a SŠ

Otázkou času se na společné výstavě zabývají čtyři současní umělci Vysočiny. V rámci programu si prohlédneme výstavu grafiky, šperků, fotografií a sochařských objektů. Vysvětlíme si starořecké vnímání času a podle vašeho času se pokusíme na toto téma vytvořit dílo jednou z grafických technik.

 

Novoměstská sgrafita

květen - říjen 2019

program pro I. a II. st ZŠ a SŠ

Procházka začíná v galerii, ale poté přejdeme na náměstí a do přilehlých ulic, abychom si mohli společně prohlédnout unikátní sgrafitovou výzdobu od malíře a grafika Karla Němce. Během programu si řekneme o jeho životě a tvorbě, vysvětlíme zobrazené motivy a na konci si zkusíme techniku zvětšování sgrafita.

 

PŘIPRAVUJEME:

září- říjen 2019

Osvobozené divadlo

doporučený věk 8 – 17 let

Program vychází z fotografií Osvobozeného divadla pražského Ateliéru Alexandra Paula. Pomocí úkolů si představíme stěžejní osobnosti především Jana Wericha, Jiřího Voskovce, Jaroslava Ježka. Všichni tři zmiňovaní mají úzký vztah k Novoměstsku, vznikla tu také jedna z jejich písní. V rámci programu se tedy seznámíme s lokální historií, promítneme si ukázky z filmů s legendárními písničkami a skrze fotografie se přeneseme do dob první republiky.

Zveme vás i na CELOROČNÍ PROGRAMY