Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > Edukační aktivity > Skupinové programy > Krátkodobé programy

Krátkodobé programy 

Na všechny programy je nutné se přihlásit ZDE.

Vybraná výročí 2019

14. ledna – 15. března 2019

program pro II. st. ZŠ a SŠ

Přijďte rozluštit v obrazech ukryté tajemství. V průběhu programu se seznámíme s vybranými malíři a sochaři a pomocí úkolů a hry se dozvíme o moderních směrech. Ale, pozor, vše je na čas. Staňte se nejlepší skupinou, která odhalí tajemství výstavy nejrychleji.

 

PŘIPRAVUJEME:

Malé události

únor – březen 2019

program pro I. a II.st. ZŠ

Přijměte pozvání na let krajinou, krajinou zářivých barev, světla a pozitivní energie. Krajinou, ve které s ptačí perspektivy poznáme jak náš vnější, tak i vnitřní svět. Prohlídka výstavy s kreativní dílnou k výstavě Vladimíra Hanuše.

 

František Dörfl

duben – květen 2019

program pro MŠ a I. st. ZŠ

Retrospektivní výstava malířské, výtvarné a sochařské tvorby jihlavského autora. Hravá díla nabízejí program pro různé věkové skupiny, přijďte se ponořit do světa Františka Dörfla. V dubnu bude program zaměřen i velikonočně.

 

Martinů obrázky kreslící

duben - květen 2019

program pro II. st. a SŠ

Víte, že náš významný hudební skladatel si kreslil svůj deník, dokonce malé komiksy? Komentovaná prohlídka výstavy s drobnou výtvarnou aktivitou vás vtáhne do světa hudby a života rodáka z nedaleké Poličky.

 

Chronos, Kairos nebo jen čas

16. dubna – 14. června 2019

program pro II. st ZŠ a SŠ

Otázkou času se na společné výstavě zabývají čtyři současní umělci Vysočiny. V rámci programu si prohlédneme výstavu grafiky, šperků, fotografií a sochařských objektů. Vysvětlíme si starořecké vnímání času a podle vašeho času se pokusíme na toto téma vytvořit dílo jednou z grafických technik.

 

Novoměstská sgrafita

květen - červen 2019

program pro II. st ZŠ a SŠ

Procházka začíná v galerii, ale poté přejdeme na náměstí a do přilehlých ulic, abychom si mohli společně prohlédnout unikátní sgrafitovou výzdobu od malíře a grafika Karla Němce. Během programu si řekneme o jeho životě a tvorbě, vysvětlíme zobrazené motivy a na konci si zkusíme techniku zvětšování sgrafita.