Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > INFORMACE PATKA > Archiv > 2019

2019

sobota 12. října 2019 v 17 hodin65438511_2378632925790636_1449085960959557632_n.pngstratos-quartett-01.jpg

Pódium NMnM / Stratos Quartett Wien

Stratos Quartett se právem řadí mezi nejlepší mladá klavírní kvarteta současnosti. Od svého vzniku na jaře roku 2013 dosáhl tento soubor hrající ve složení Katharina Engelbrecht (housle), Magdalena Eber (viola), Jan Ryska (violoncello) a Mari Sato (klavír) již mimořádných úspěchů. V srpnu roku 2013 bylo kvarteto pozváno k účasti na mezinárodním hudebním festivalu ve finském Turku, o měsíc později pak získalo 1. cenu na mezinárodní soutěži komorní hudby Johannesa Brahmse v rakouském Pörtschachu.

Dalšího uznání se kvartetu dostalo v říjnu téhož roku, kdy bylo do té doby jako první a jediné klavírní kvarteto vybráno do European Chamber Music Academy a mohlo tak pravidelně spolupracovat se špičkovými, světově uznávanými profesory komorní hudby v evropských kulturních centrech – v Paříži, Londýně, Manchestru, Oslu, Prades a Vídni. V prosinci roku 2013 byla Stratos Quartettu udělena také Windisch Kammermusik Preis. Od té doby má soubor za sebou koncerty např. ve vídeňském Musikvereinu, Wigmore Hall v Londýně, v Gulbenkian Centru v Lisabonu, na festivalu v Grafeneggu, na Harmos Festivalu v Portu, Hudebním festivalu Antonína Dvořáka v Příbrami a na dalších podiích v Itálii, Japonsku a USA.

Stratos Quartett je také vítězem mezinárodní soutěže Cittá di Pinerollo v Itálii, kde v konkurenci 42 souborů z 27 zemí získal kromě první ceny i ceny za nejlepší provedení děl Roberta Schumanna a Johannesa Brahmse. Dále je vítězem Beethovenovy soutěže komorní hudby 2017 pořádané v moderním centru hudby K. Pendereczkého v polské Luslawici a laureátem M-Prize Competition v Michiganu, USA. Pro rok 2018 a 2019 byl pak Stratos Quartett vybrán rakouským ministerstvem zahraničních věcí do prestižního programu New Austrian Sound of Music podporující mladé, výjimečné hudební talenty.

program

www.stratosquartett.at

úterý 8. října 2019 v 17 hodinPeníze nebo život.jpg

Peníze nebo život /1932/

K výstavě fotografií Osvobozeného divadla a 125. výročí narození režiséra Jindřicha Honzla, rodáka z Humpolce, uvedeme i druhý z natočených filmů dvojice Jiřího Voskovce a Jana Wericha s písněmi Jaroslava Ježka. Komedie nezapře divadelní základ. Voskovec s Werichem ve filmu vytvořili svéráznou dvojici, spolužáky, které v ženském obsazení sekundují Hana Vítová a Ljuba Hermanová. Snímek byl natočen v počátcích zvukové éry a zazní v něm písně jako Život je jen náhoda, Peníze nebo život, Rej vážek, Pochod stoprocentních mužů, Beguine hydroplane.

Vstupné 50 Kč.

5. - 6. října 2019

Dny otevřených ateliérů na Vysočině

DOA je kulturní akce, která má vzbudit zájem veřejnosti o umění a řemeslo v kraji Vysočina. Umělci zase na oplátku získávají nové kontakty, zákazníky a v případě škol a muzeí nové žáky a návštěvníky. Letos se uskuteční již 9. ročník Dnů otevřených ateliérů na Vysočině. Slavnostní zahájení proběhne 11. 9. od 17 hod. letos nově v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě, Masarykovo nám. 24. Záštitu nad akcí opět převzala náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu paní Ing. Jana Fischerová, CSc. Akce probíhá pro veřejnost a zúčastněné ateliéry zcela zdarma. http://www.vysocina-kultura.cz/dny-otevrenych-atelieru/doa-2019/

 

doa2019.jpg

 

pátek 4. října 2019 v 18 hodinBričkovský_plakát.jpg

 
FILMOVÉ A HUDEBNÍ SETKÁNÍ s režisérem Zdeňkem Novotným Bričkovským
a jeho přáteli hudebním skladatelem Davidem Rotterem a trumpetistou brněnské filharmonie Petrem Hojačem
 
Těšit se můžete na promítání sekvencí ze Zdeňkových dokumentárních filmů ze Sibiře s Davidovou hudbou, ale bude se také živě hrát, zpívat a povídat o tvůrčí a duchovní cestě. Akce probíhá v rámci Vysočiny Filmové a proběhne v zámeckém podkroví.
 
Vstupné 80 Kč.                                
                                                                                                                            
     
 
pátek 27. září 2019 19:30 hodin
 
ARTkinoHG: Zelená kniha /2018/ + komentář Miloše Zabloudila
 
USA, 130 min, české titulky, přístupný od 12 let

Originální komedie Zelená kniha získala tři Oscary včetně sošky pro Nejlepší film. Režisér Peter Farrelly se inspiroval příběhem skutečného přátelství a natočil jeden z nejdojemnějších i nejvtipnějších filmů roku. Bývalý vyhazovač a drobný podvodníček Tony „Pysk” Vallelonga (Viggo Mortensen) má mezi newyorskými Italy pověst chlápka, který dokáže vyřešit každou šlamastyku. Slavný černošský klavírista Dr. Don Shirley (Mahershala Ali) si ho proto najímá jako řidiče a bodyguarda na turné po divokých státech amerického Jihu 60. let. Tony je horkokrevný, ne moc vzdělaný, ale o to mazanější. Nade vše miluje svoji ženu (Linda Cardellini) a smažená kuřata. Dr. Don je jeho protikladem: kultivovaný génius jemných mravů a pevných zásad. Aby společně překonali nástrahy, musí si k sobě oba tvrdohlaví muži najít cestu skrz předsudky a humorné přešlapy.Vstupné 80 Kč.

 

čtvrtek 26. září 2019 v 18 hodin_DSC4482.jpg

Koncert Tango Quartetto Re Campo/Historia del tango

Koncert se za příznivého počasí uskuteční na zámeckém dvorečku, jinak v podkroví HG.

Renomovaný soubor Tango Quartetto Re Campo vystupuje na domácích i mezinárodních hudebních festivalech, koncertech, milongách, klubech. Uměleckým vedoucím souboru je akordeonista, pedagog, aranžer a skladatel Petr Zámečník, který se věnuje výhradně argentinskému tangu od roku 1994 a se svými tango formacemi koncertoval v deseti zemích Evropy, po celé České republice nebo třeba Argentinské ambasádě v Praze. Jako akordeonový interpret provedl v české premiéře s brněnskou filharmonií symfonickou fantazii Tango Arturse Maskatse, účinkoval v tango violovém koncertu Benjemina Yusupova, baletem Národního divadla v Brně v inscenaci Tango, hrál s Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Moravskou filharmonií Olomouc, českým Escualo kvintetem a dalšími. Vydavatelství Spirála a Radioservis vydala kompaktní disky s jeho nahrávkami skladeb Astora Piazzolly, Luise diMatea, které aranžoval.

Před nedávnem vyšlo jeho tangové autorské CD Periferia Re Campo v Radioservisu v Praze.Pořídil řadu nahrávek pro Český rozhlas a české i zahraniční televize. Spolupracuje s lektory brněnských škol tanga argTango a Tangueros, na akordeon doprovázel argentinského tanečníka Julia Horacia Martíneze. Před dekádou ho na tango workshopu argentinský bandoneonista a skladatel Rodolfo Mederos inspiroval a podnítil ke komponování vlastního hudebního vyjadřování ve stylu tanga. Tango Quartetto Re Campo se představí v pořadu Historia del tango, tedy vývoji této hudby od počátků přes Astora Piazzollu až po autorské tango Petra Zámečníka. Vstupné 150 Kč.

Program

www.tangozamecnik.cz

Petr Zámečník-akordeon

Pavlína Kavulová-příčná flétna

Štěpán Filípek-violoncello

Lukáš Krejčí-cajon
 
 

úterý 24. září 2019 v 17 hodinpudr a benzin.jpg

Pudr a benzin /1931/

K výstavě fotografií Osvobozeného divadla a 125. výročí narození režiséra a humpoleckého rodáka Jindřicha Honzla uvedeme první z natočených filmů dvojice Jiřího Voskovce a Jana Wericha s písněmi Jaroslava Ježka. Komedie Pudr a benzin nezapře divadelní základ a nabízí i cenné, autentické ukázky z představení Osvobozeného divadla. Voskovec s Werichem ve filmu vytvořili svéráznou dvojici – nešikovného řidiče autokaru a stejně nešikovného dopravního strážníka –, kteří se zamilují do půvabné herečky Marty (Ela Šárková). Děj, jenž se nese na vlně poetismu i záliby autorů v rozličných pokleslých žánrech, má sjednotit i „akční“ dějová linie svázaná s obchodníky s kokainem. Snímek byl natočen v počátcích zvukové éry, částečně také v Paříži, protože domácí ateliéry nebyly vybaveny příslušnou zvukovou technikou.

Vstupné 50 Kč.

 

pátek 20. září 2019 v 17 hodinJanek Jirků.jpg

Beseda s režisérem Janem Jirků
Novoměstským rodákem, režisérem a scénáristou. Jeho profese vychází především z divadelního prostředí, loutkoherectví, které se prolíná i do jeho televizní a filmové tvorby. Kromě režijní a autorské práce pro Divadlo Minor, Divadlo Dva a jiné, jste si jméno Jana Jirků mohli spojit se seriálem Comeback, nejmenší diváci jistě znají zábavně - vzdělávací pořad České televize TvMiniUni. Beseda je tedy určena malým i velkým a bude stát rozhodně za to. Vstupné 80 Kč a snížené pro děti a seniory 40 Kč.

Od 15 hodin bude v probíhat workshop, kde si děti budou moci vytvořit postavičku TvMiniUni. Cena za jednu postavičku je 50 Kč.

 

 

 

 

 

 
 
 

 

sobota 7. září 2019 v 17 hodin2973-4 c.jpg

Beseda s Jiřím Lukešem - filmovým představitelem malého Bobše a Mirka Dušína

Horácká galerie vás zve na besedu s Jiřím Lukešem, hereckým představitelem malého Bobše a Mirka Dušína. Dětská hvězda Jiří Lukeš navštíví Nové Město po necelých 60 letech, besedu s ním povede v sobotu 7. září 2019 v 17 hodin spisovatelka a bývalý rozhlasová redaktorka paní Věra Rudolfová. Nenechte si ujít tento unikátní zážitek, který vám Horácká galerie zprostředkovala díky inciativě novoměstských Uličníků a Vysočině Filmové. Těšíme se na vás.

plakát Dny otevřených památek

Vstupné dobrovolné.

 

  

neděle 25. srpna 2019 v 18 hodinfotka-e1544829961172.jpg

Vltavou k Novému světu – varhanní koncert

Základní umělecká škola Jana Štursy a Horácká galerie vás zve na podvečerní varhanní koncert Ondřeje Horňase pod širým nebem. Uslyšíte výběr z díla největších skladatelů evropské hudby Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. Zazní cyklus Má Vlast a devátá Symfonie (Z Nového světa), které jsou v repertoáru předních světových orchestrů a filharmonií. Přijďte se zaposlouchat v neděli 25. srpna v 18 hodin na nádvoří Horácké galerie v Novém Městě na Moravě do krásy Vyšehradu a Vltavy, ve které Bedřich Smetana ztvárnil její cestu od pramínků až po mohutný soutok s Labem. Společně s „Novosvětskou“ uvede tento koncert sám varhaník Ondřej Horňas, student Akademie múzických umění v Praze.

V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční v zámeckém podkroví. Vstupné dobrovolné.

ondrej-hornas.eu

 

13. - 17. srpna 2019

Kinematograf Bratří Čadíků

logo_Čadíci.png

Projekce letního kina na nádvoří HG:

úterý 13. srpna od 22 hodin: Zlatý podraz (host: režisér Radim Špaček a herci), od 20:30 hodin kapela Hrabě Monte Crazy (HG)

středa 14. srpna od 21:30 hodin: Teroristka (HG) / od 19 hodin: studentské filmy - blok I (KD)

čtvrtek 15. srpna od 21:30 hodin: Trabantem tam a zase zpátky (HG) / od 19 hodin: studentské filmy - blok II (KD)

pátek 16. srpna od 21:30 hodin: Čertí brko (HG) / od 19 hodin: studentské filmy - blok III (KD)

sobota 17. srpna od 21:30 hodin: Bohemian Rhapsody (HG)

 

 

6. - 29. srpna 2019čas_grafiky.jpg

Čas grafiky

Chcete proniknout do tajů grafických technik? Tak právě pro vás je připravena kreativní dílna, kde si vyzkoušíte hlubotiskovou metodu tisku s názvem suchá jehla. Je vhodné si přinést oblečení k zašpinění.
Cena je 100 Kč / osoba, vhodné pro děti od 8 let.

Přihlásit se je možné od 3 osob pod Ateliérem HG, případně na e-mailu: kulkova@horackagalerie.cz

 

 

 

úterý 6. srpna 2019 ve 21:155e4d443b4b252de97b067770a5e9c7.jpg

Letní kino: Malý Bobeš ve městě /1962/

Rodinný film, Československo, 1962, 71 min

Režie: Jan Valášek st.

Předloha: Josef Věromír Pleva (kniha)

Kamera: Ivan Frič

Horácká galerie vás zve  na venkovní projekci filmu Malý Bobeš, natáčeného v roce 1962 jako volné pokračování filmu natáčeném v nedalekých Slavkovicích. Film je natočen dle knihy spisovatele Josefa Věromíra Plevy, který žil v Novém Městě na Moravě na Malé uličce a v srpnu si připomínáme jeho 120. výročí narození. Malý Bobeš je knihou zčásti autobiografickou. Pokračování filmu Malý Bobeš, zastihuje titulního dětského hrdinu ve městě, kam se i s rodiči odstěhoval. Jenže očekávání lepší existence narušují stále se zhoršující se sociální poměry ve 30. letech, přebývání na velkoměstské periferii dovolí i malému chlapci poznat, jak zlí jsou vykořisťovatelé dělníků. Jedná se o názornou ukázku, jak i do dětského filmu velice necitelně vnikaly ideologické rysy. Když Bobšův otec nemohl po úrazu najít práci, rozhodl se prodat chalupu a s rodinou odejít do města. Bydlí v malém domku na periférii a okolní prostředí silně kontrastuje s dřívějším domovem. Bobšovi dlouho trvá, než si přivykne. Film má velice dobré herecké obsazení v čele s Danou Medřickou, Radovanem Lukavským, Stanislavem Neumannem a dalšími.

Vstupné 50 Kč 

úterý 23. července 2019 ve 21:15rodáci.jpg

Letní kino: Všichni dobří rodáci /1968/

Horácká galerie vás zve v úterý 23. července 2019 po setmění (21:15) na letní kino na nově otevřený dvorek. Letos promítáme filmy natáčené na Novoměstsku a proto ani trezorový snímek režiséra Vojtěcha Jasného je natáčený ve Sněžném a v Bystrém u Poličky nesmí v rámci přehlídky Vysočina Filmová chybět. Vstupné 50 Kč. 

 

úterý 9. července 2019 ve 21:15

Letní kino: Malý Bobeš /1961/

Rodinný film, Československo, 1961, 76 min

Režie: Jan Valášek st.

Předloha: Josef Věromír Pleva (kniha)

Kamera: Ivan Frič

Horácká galerie vás zve v rámci projektu Vysočina filmová na venkovní projekci filmu Malý Bobeš, natáčeného v roce 1961 v nedalekých Slavkovicích. Film je natočen dle knihy spisovatele Josefa Věromíra Plevy, který žil v Novém Městě na Moravě na Malé uličce. Malý Bobeš je knihou zčásti autobiografickou, autorovou vzpomínkou na dětství prožité v Radňovicích, v knize přejmenovaných na Radobylice. Celý film se nese ve velmi klidném duchu, kdy šestiletý Josef Janouš, zvaný Bobeš, začíná objevovat okolní svět, získává nové přátele a zážitky. Ve filmu je rovněž patrné ideologické zázemí minulého režimu, třídní rozvrstvení v období před první světovou válkou. Film má velice dobré herecké obsazení v čele s Danou Medřickou, Radovanem Lukavským, Stanislavem Neumannem a dalšími.

Vstupné 50 Kč 

 

1. - 5. července 2019

Novoměstské Slunohraní

9. LETNÍ INSPIRATIVNÍ SETKÁNÍ PRO HRÁČE NA SMYČCOVÉ NÁSTROJE a TŘI KONCERTY POD ŠIRÝM NEBEM

Upozorňujeme návštěvníky, že prohlídky HG budou během Slunohraní lehce omezeny, případně doprovázeny hraním zkoušejících muzikantů. Děkujeme.

 

pondělí 1. července 2019 ve 20 hodin slunohraní.png

Pacora Trio

První z koncertů pod širým nebem na nádvoří Horácké galerie zahájí Jazz, folklor a klasika v originálním balení. Stano Palúch (housle), Marcel Comendant (cimbál), Robert Ragan (kontrabas). Vstupné 170 Kč.

 

úterý 2. července 2019 ve 20 hodin

Milokraj

Písně čerpající z českých, moravských a latinskoamerických tradic, to je Milokraj, pod kterým najdete skvělé muzikanty Martu Töpferovou (zpěv, cuatro, skladby), Stanislava Palúcha (housle), Marcela Comendanta (cimbál), Davida Dorůžku (kytara) a Petera Kormana (kontrabas).

 

čtvrtek 4. července 2019 ve 20 hodin

Janáčkovo kvarteto

Slavnostní závěrečný koncert zahraje Janáčkovo kvarteto a poté, ve druhé polovině večera vystoupí Letní orchestr pod taktovkou báječného dirigenta Richarda Kružíka. Orchestr doprovodí sólistu Petra Hojače, člena Filharmonie Brno, který zahraje koncert pro trubku a orchestr. Vstupné 190 Kč.

 

 

 

 

 

pátek 28. června 2019 v 19:30

ARTkino HG: Favoritka /2018/ + úvodní komentář Miloše ZabloudilaFavoritka_plakat_web.jpg

USA, Irsko, Velká Británie, 119 min | drama / komedie / historický, do 15 let nepřístupný

  • Režie: Yorgos Lanthimos
  • Scénář: Deborah Davis, Tony McNamara
  • Kamera: Robbie Ryan
  • Hrají: Olivia Colman, Emma Stone, Rachel Weisz, Nicholas Hoult, Joe Alwyn

 Vstupné: 80,-Kč

Na královském dvoře nešťastné a slabé britské panovnice Anny Stuartovny dochází ke každodennímu boji o její vrtkavou přízeň. Usilují o ni nejen ministři a vojevůdci, ale především její dvě společnice, Lady Sarah a komorná Abigail. Tyto dvě dámy se v dramatu plném černého humoru nezastaví před ničím.

Na začátku 18. století vládne Velké Británii královna Anna (Olivia Colman), poslední z rodu Stuartovců, která se do historie zapsala spíše neslavně. Je plachá a přehlížená, trpí bolestivou dnou a není příliš vzdělaná, což z ní činí perfektní oběť manipulátorů.

Její jedinou oporou v životě je lady Sarah (Rachel Weisz) a jejich vztah postupně přerůstá až do jakési milostné symbiózy. Sarah se díky tomu dostala do nejvyšších kruhů britské aristokracie a za nejistou královnu prakticky vládne. Zpoza královnina trůnu činí všechna důležitá rozhodnutí ohledně chodu státu a probíhající války o španělské dědictví. Zároveň si svou pozici ostře střeží a nikoho, kdo by se pokusil královnu ovlivnit, k ní nepustí. Podcenila jen svou sestřenici Abigail (Emma Stone), která na dvůr přijela prosit o práci služebné poté, co její rodina zbankrotovala. Sarah ji z lítosti přijala. Netuší však, že by ctižádostivá Abigail mohla ohrozit její roli královniny favoritky. Zatímco tedy Abigail díky oblibě panovnice rychle stoupá společenským žebříčkem, od Sarah se začíná přízeň odvracet. A to nemůže zůstat bez odplaty. Film Favoritka již získal dvě ceny na festivalu v Benátkách a je nominován na pět Zlatých glóbů, oceněný Oscarem za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli pro Olivii Colman.

POZOR! Kapacita sálu je omezena, rezervujte si místo na tel: 566 654 211 nebo na e-mailu: pokladna@horackagalerie.cz. Rezervace propadá 15 minut před začátkem představení.

 

čtvrtek 20. června 2019 ve 19:30 v zámeckém podkrovíplakat_Darznebes_A4.jpg

Léčivé divadlo Gabriely Filippi - představení Dar z nebes

Příběh radosti, který začal slzami.

Muzikálové představení DAR Z NEBES vzniklo na motivy stejnojmenného knižního bestselleru, napsaného podle skutečné události.
Strhujícím způsobem zaznamenává pozoruhodné vyprávění o životě po životě. Jaké to tam jednoho dne bude? Jaké filmy se promítají v kině života? Proč na druhém břehu nepotřebujeme mobily a kdo nás tam bude čekat s otevřenou náručí? Proč je dobré nebýt lakomcem ani opilcem? A co vlastně celý život hledáme? Je možné, že stav našeho srdce odráží svět kolem nás?

O lásce, tancování a radosti ze života, o tajemství z druhého břehu, pojednává muzikálové představení DAR Z NEBES.

Účinkuji: Gabriela Filippi a Patrik Kee www.patrikkee.cz

Délka 1. části představení cca. 60 minut + délka 2. části představení - rozhovor s hostem/beseda cca.1h. Host: Pa​vel Karoch - fotbalový expert české televize a výtvarník

Vstupenky se dají zakoupit na pokladně HG nebo IC NMnM za 330,-Kč

http://www.lecivedivadlo.cz/

 

 

 

14. - 15. června 2019imageresize.jpg

NOVA CIVITAS

Tradiční novoměstské slavnosti Nového Města na Moravě na náměstí. Doprovodný program a relaxační zóna s posezením a kavárnou proběhne na nádvoří HG v pátek od 14 do 20 hodin, v sobotu od 9 do 20 hodin.

pátek 14. 6.

9:00–17:00 Volný vstup na výstavy, Horácká galerie

14:00–20:00 Kavárna a relaxační zóna v Horácké galerii

16:30  Divadlo DIVSE: A je to jisto jistě svatá pravda!!!, Horácká galerie

sobota 15. 6.

9:00–11:00 Martin Sedlák a Jenda Novák, Horácká galerie

9:00–17:00 Volný vstup na výstavy, Horácká galerie

9:00–20:00 Kavárna a relaxační zóna v Horácké galerii

11:00  Divadlo Líšeň: Spoutaný trávou, podkroví Horácké galerie

14:45  Klecker Quartet, klasická hudba, Horácká galerie

15:00  Divadlo Honzy Hrubce: Princezna na hrášku, nádvoří Horácké galerie

16:00  Divadlo Líšeň: Andělé z lesa, podkroví Horácké galerie

17:30  Castello in Aria & Novocantus, podkroví Horácké galerie

 

pátek 31. května 2019 od 16 hodin

Muzejní a galerijní noc 2019muzejni-a-galerijni-noc-nmnm_2018-05-31_plakat.jpg

Horácká galerie a Horácké muzeum vás zvou na letošní Jubilejní XV. ročník Festivalu muzejních nocí 2019.

Letos ve spolupráci Sboru dobrovolných hasičů v Novém Městě na Moravě

Program:

16:00- 20:00 Od ohně k vodě – akční městská hra. Start v Horáckém muzeu

Ukázka hasičské techniky – muzeum, galerie, hasičská zbrojnice

Horácké muzeum:

16:30 Malý pán – loutkové divadlo, volný vstup do všech expozic do 20:00

Horácká galerie:

17:30 Otvírání studánek /1957/ - krátkometrážní film
18:30 Bohuslav Martinů - přednáška /doc. Monika Holá z Centra B.
Martinů v Poličce/
19:30 Music of Exil /1967/ - hraný dokument BBC
21:00 Otvírání studánek /1957/ - krátkometrážní film
22:00 Noční filmový klub: Bratři Lumiérové /2017/ + úvodní slovo Miloše
Zabloudila

Změna programu vyhrazena.

 

NOVODVORKYNovodvorky.jpg

sobota 25. května 2019

BEJVÁVALO… aneb Za starých dobrých časů
V prostorách Horácké galerie a parku od 13.00 do 17.00 hodin.
Celoškolková akce, zahájení průvodem ve 13:00 hodin.
Co bude k vidění nebo vyzkoušení: pán pracující se dřevem (dlabání); perníkářka (ukázka zdobení se zapojením dětí); kovář (ukázka práce); šperkařka (cínové šperky, stříbrné šperky); plstění (ukázka práce); flašinetář; harmonikářka; drátkování (ukázka práce), košíkář (pletení košíků); přadlena s kolovrátkem; šermířské vystoupení; skákání v pytli;lukostřelba; malování perníčků; meleme kávu (mlýnky); zatloukání hřebíků; pradleny (věšení prádla); vožení dětí rodiči na trakaři; kopu, kopu brambory; bylinkářky (výroba škapulířů); výroba panenek z polínka.

Divadlo Líšeň: Spoutaný trávou
21:30 hodin dvoreček Horácké galerie
Jevištní meditace na motivy prastarých buddhistických textů. Vyprávění nahého mnicha, císaře, generála a slona o významu nepatrných bytostí – rostoucích, běhajících, létajících i plujících. Pro děti od pěti let i dospělé bez dětí.

Kompletní program najdete zde.

novodvorky_plakát.pdf

 

 

neděle 19. května 2019 v 17 hodinPlakát-Lekeš,Amino.png

Koncert

Andrej Lekeš - violoncello, Hikari Amino - klavír

ZUŠ Jana Štursy v Novém Městě na Moravě vás zve na koncert mladého talentovaného violoncellisty Andreje Lekeše a japonské klavíristky Hikari Amino.
Koncert se koná 19. 5. 2019 v podkroví Horácké galerie.
Na programu zazní skladby od L. van Beethovena, J. L. Dusíka, J. Suka, l. Fišera a B. Martinů.
Vstupné je dobrovolné.

 

 

 

čtvrtek 9. května 2019 v 17 hodin

Kytarový koncert

Vystoupení žáků ZUŠ Jana Štursy kytarové třídy Miloslava Mrlíka.

 

neděle 5. května 2019 v 15 hodin

Černobílé odpoledne

Vystoupení žáků ZUŠ Jana Štursy ze třídy Hany Rejpalové.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

čtvrtek 25. dubna 2019 v 17 hodin

Absolventský koncert ZUŠ

 

pátek 26. dubna 2019 v 19:30 hodin

ARTkino HG: Čtverec /2017/ Stvorec-posterA1-CZ.jpg

+ komentář Miloše Zabloudila

Švédsko, Dánsko, Německo, Francie 2017, 142 min.,  do 15 let nevhodné, 80,-Kč

Režie: Ruben Östlund

Hrají: Elisabeth Moss, Dominic West, Claes Bang, Christopher Læssø, John Nordling

O filmu:

Christian je kurátorem švédského muzea moderního umění. Úspěšný, atraktivní, rozvedený otec dvou dcer naplňuje ideál vzdělaného městského liberála, který se snaží citlivě vnímat aktuální společenské problémy. S nimi souzní i chystaná výstava konceptuálního umění, které vévodí instalace čtverce 4 x 4 metry ve veřejném prostoru; čtverce, v němž platí pravidla absolutní rovnosti a tolerance. Jak ale takovou myšlenku prodat v mediálně přehlceném a roztěkaném prostředí, které žije především virálními událostmi? Zatímco „hip“ marketingoví experti vymýšlejí různé strategie, Christianovi kdosi ukradne mobilní telefon. A ve snaze získat ho zpět roztočí kurátor nevědomky spirálu událostí, které zpochybní nejen jeho osobní kvality a výstavu, ale i postavení instituce, kterou reprezentuje. Ruben Östlund ve své „konceptuální tragikomedii“ s potměšilostí sobě vlastní zkoumá jeden egoistický charakter i povýšené pokrytectví současných západních společností, které čelí zmatení jazyků, symbolů a hodnot.

Ocenění: Zlatá palma, Cannes 2017

POZOR! Kapacita sálu je omezena, rezervujte si místo na tel: 566 654 211 nebo na e-mailu: pokladna@horackagalerie.cz. Rezervace propadá 15 minut před začátkem představení.