Vyhledat v textu

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Horácká galerie > Ateliér HG > Kreativní dílny

Kreativní dílny

foťák.jpgPŘIPRAVUJEME

Kurz tvůrčí fotografie - Praktikum černobílé fotografie

Vyzkoušíme fotografování na černobílý kinofilm 35mm, vyvolávání filmu a zvětšování fotografií. Seznámíme se zrcadlovkou a základními pojmy práce s černobílým filmem: Citlivost, Čas, Clona, Hloubka ostrosti. Vyzkoušíme si práci v temné komoře: od založení filmu do vyvolávacího tanku, po práci s fotopapíry a zvětšovákem. Teoreticky se  seznámíme s několika historickými postupy 19. století: s principem dírkové komory, s mokrým kolódiovým procesem (Wet plate colodion) a suchým želatinovým procesem. Povíme si o moderních černobílých materiálech středního formátu 20. století, jejich chemickém složení, využití v umění 21. století. Cena 150 Kč.

Místo si můžete rezervovat na e-mailu: oreltomas@horackagalerie.cz

 

Malujeme sklem na hrnky

IMG_20200105_110010.pngVíte, že sklem se dá i malovat? Objednejte se na dílnu a originálně si pomalujte svůj hrnek. Vybrat si můžete hrníček keramický nebo plechový. Dílna probíhá vždy od 3 osob, malování zvládnou děti od 5 let. Cena 200 Kč / hrnek

Hrnek keramický – pokrývání glazurou
V naší keramické dílně si můžete nazdobit keramický polotovar dle své fantazie. Hotový výrobek bude vypálen do několika dní.

Hrnek plechový – pokrývání smaltem
Malování tekutým smaltem zvládnou i děti, hrneček si můžete průběžně dotvářet a odnesete si jej hned i domů.

Objednávat se je možné na e-mailu: info@horackagalerie.cz nebo telefonu 566 654 211.

plakát

REZERVACE

atelier.jpg

 

Nejste-li pouze pasivním milovníkem umění, ale i rádi tvoříte, tak právě pro vás je tu Ateliér HG. Můžete si vybrat hned z několika druhů technik jako je keramika, smalt, Tiffany vitráž nebo grafických technik jako je linoryt a suchá jehla. Workshopy jsou přizpůsobovány dle věku účastníků, vždy sledujte doporučený věk. Minimální počet návštěvníků workshopu jsou 3 osoby. Rezervace je možná přes rezervační formulář, případně napište na e-mail: info@horackagalerie.cz.

Rezervace níže uvedených technik je možná provést ZDE. Těšíme se na vás. 

KERAMIKAIMG_20190509_094942.jpg

Keramická dílna je vybavena 3 hrnčířskými kruhy, keramickou pecí a pomůckami na modelování. Kapacita je od 3 do 25 osob. Doporučný věk je od 3 let. Pokud se jedná o školní kolektivy je možné dílnu spojit s prohlídkou HG, případně se blíže domluvit na tematu tvoření dle věku. Upozorňujeme, že výrobek není možné si hned odnést, výpal probíhá až po cca 3 týdnech, dále je možné přijít na dílnu glazování výrobku. Cena dílny je 50 Kč za 1,5 hodiny.

SMALTIMG_20190416_173911.jpg

Smaltovací dílna je nabízena dospělým i dětem od 8 let. Kapacita dílny je od 3 do 25 osob. Smalt nebo také email je dávná šperkařská technika, přenesená kolem 6. století do Evropy. Jedná se o pokrývání křemičitých tavenin podobných sklářskému písku na kovový povrch, nejlépe měď. Vysokoteplotním výpalem se docílí lesklého sklovitého povlaku. V naší dílně si můžete přijít vyrobit smaltovaný obrázek, šperk, svícen nebo cedulku. Po domluvě se dá zajistit také smaltování hrnečků nebo jiných polotovarů. Výrobek je možné si hned odnést. Cena dílny je 100 Kč za cca 2,5 hodiny.

TIFFANY VITRÁŽEtifany.jpg

Netradiční výtvarná technika založená na zpracování barevného plochého skla, které je spojováno měděnými páskami. Techniku barevných vitráží zjednodušil před více než stoletím americký secesní malíř a sklářský výtvarník Louis Comfort Tiffany a vy si ji můžete vyzkoušet u nás v ateliéru. Dílna je vhodná od 10 let a doporučujeme skupiny od 3 do 6 osob. Cena je 150 Kč za cca 2,5 hodiny.

LINORYTIMG_20190625_223239.jpg

Grafická technika tisku z výšky tzv. linoryt je náročná z hlediska rytí motivu. Je třeba určitou dávku představivosti a zručnosti. Techniku proto doporučujeme od 12 let. Dílnu je možné uskutečnit od 3 do 25 osob. Pro větší nebo školní kolektivy je možné dílnu rozdělit na dvě setkání (příprava matrice a tisk). Obvykle tiskneme autorské tisky, přání, novoročenky, exlibris do velikosti A5, ale je možné případná domluva na větších tiscích. Cena dílny je 100 Kč za cca 3 hodiny.

Upozornění: během dílny se pracuje s tiskařskými barvami, přineste si s sebou prosím vhodný oděv.

SUCHÁ JEHLAIMG_20190625_223439.jpg

Suchá jehla, je grafická hlubotisková technika, která využívá linie, je tedy vhodná i pro děti od 8 let. Jako podklad slouží plastová destička, do které se motiv ryje ocelovým hrotem a poté se ručně vtírá do těchto linií barva. Otiskne se tedy, to co je proryto do hloubky, proto se jedná o hlubotisk. Dílnu je možné navštívit od 3 do 25 osob. Je možné ji rozdělit na dvě části (teorie a příprava matrice, tisk). Je možné si vytisknout přání, exlibris, novoročenky a autorské tisky. Cena dílny je 100 Kč za cca 3 hodiny.

 

Bližší informace poskytne: Marta Hauptmanová, info@horackagalerie.cz, 566 654 211