Vyhledat v textu

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Horácká galerie > Novinky > Dočasné uzavření HG aneb JSME TU STÁLE PRO VÁS

Dočasné uzavření HG aneb JSME TU STÁLE PRO VÁSDatum konání:
13.10.2020
Datum ukončení:
12.12.2020

Horácká galerie je stejně jako ostatní kulturní instituce dočasně uzavřena, neznamená to však, že tu nezůstáváme pro vás. Týdně se s vámi podělíme o tipy a nové informace a pokud to půjde, budeme s vámi po dobu omezení sdílet i nové výstavy on-line. Již nyní se můžete těšit na nové listopadové výstavy, na kterých právě pracujeme. 

Bedřich Rozehnal /od 22. 10. do 31. 12. 2020/

Bedřich Rozehnal (1902 - 1982) byl architektem navrhujícím zejména zdravotnická zařízení. Kromě nemocnice v Novém Městě na Moravě je autorem například nemocnice v Kyjově, chirurgického pavilonu okresní nemocnice v Kroměříži nebo Dětské nemocnice v Brně - Černých polích. Výstava představí nejen některé z autorových architektonických realizací, ale také akvarely a grafiku.

Proměny krajiny CHKO Žďárské vrchy /od 26. 11. do 31. 12. 2020/

Výstava k 50. výročí založení Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy nabídne množství srovnávacích fotografií krajin z obrazů J. Jambora, O. Blažíčka a dalších autorů se současnou podobou krajiny. V rámci výstavy bude představena i činnost Sdružení Krajina.  

Letem Bornovým světem /22. 11. 2020 - 28. února 2021/

Výstava přinese retrospektivní přehled grafického díla tohoto mnoha generacemi oblíbeného autora doplněný o malby ze soukromé sbírky. Adolf Born by v letošním roce oslavil 90. narozeniny. Miloval cestování, jeho tvorba se nezaměřovala pouze na grafiku, kresbu, malbu a ilustrace, ale také na animaci a režii. Málokdo ví, že byl spoluautorem jednoho z prvních ztvárnění Hobita. Na výstavě budou některé z filmů představeny. Po celou dobu výstavy bude možné zakoupit i nově vydaný katalog. 

Až do konce března 2021 jsme prodloužili výzvu Poetický herbář, takže až vyrazíte do přírody nechte se inspirovat úžasnými podzimními barvami.

Máme pro vás novinku KREATIVNÍK, kde najdete tipy na tvoření s vašimi dětmi. Po dobu omezení nabízíme také prodej keramické hlíny na domácí tvoření. Pro bližší informace kontaktujte: kulkova@horackagalerie.cz

Průběžně také doplňujeme sortiment na E-SHOP. Najdete tam třeba nový katalog k právě probíhající výstavě Jana Svobody Odmocnina z malby. Sortiment obchodu je i nadále možné si po domluvě osobně vyzvednout. 

Máme YouTube kanál, najdete zde upoutávky i rozhovory s umělci a koncerty mladých talentů. Když nemůžete do kulturních institucí, je možné navštívit alespoň jejich VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY.

Přejeme pevné zdraví, sledujte nás také na FaceBookuInstagramu

zavreno2.jpg