Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > Novinky > Nové letní výstavy Nejen krajinami a 3+3 grafická tvorba

Nové letní výstavy Nejen krajinami a 3+3 grafická tvorbaDatum konání:
7.7.2020
Datum ukončení:
30.8.2020

Nejen krajinami_plakát.jpg3+3 grafika ze sbírek HG_plakát[2].JPGOtevřeli jsme pro vás dvě nové výstavy z vlastních sbírek Horácké galerie. Některá díla máte možnost vidět zcela poprvé a navíc, po celé léto za akčních dvacet korun.

Výstava Nejen krajinami volně navazuje na stálou obrazovou expozici a styčným bodem je prezentace děl, pro něž stále byla a je krajina důležitým inspiračním zdrojem, zároveň však nejde o výtvarné zachycení ryze konkrétních míst. Divák se tak projde nejen krajinami skutečnými, ale zejména imaginárními. Lyrickými i expresivními. S dotekem civilizace i bez sebemenšího lidského zásahu. Prohlédne do dálek, zaposlouchá se do zvuků a všimne si přírodních detailů. A o tom, že krajinné či přírodní motivy nejsou pouze výsadou malířů, ale mohou být inspirací i pro sochařskou tvorbu, se mohou návštěvníci přesvědčit na plastikách a skulpturách rovněž výhradně ze sbírkového fondu galerie.

Na výstavě 3 + 3 je společně prezentována tvorba šestice na první pohled nesourodých autorů. Tří žen: Vlasty Matoušové, Jaroslavy Pešicové a Anny Poustové a tří mužů: Miroslava Bravence, Jiřího Šalamouna a Vlastimila Tomana. Kromě toho, že výstava v letošním roce opětovně vychází z vlastního sbírkového fondu galerie, spojuje autory dokonalé ovládnutí grafických technik a postupů, svébytný výtvarný jazyk a také skutečnost, že každý z nich v letošním roce slaví, nebo by oslavil významné životní jubileum.

TZ - Nejen krajinami.doc

TZ - 3+3.doc