Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > Novinky > Znovuotevření Horácké galerie v Novém Městě na Moravě

Znovuotevření Horácké galerie v Novém Městě na MoravěDatum konání:
11.5.2020
Datum ukončení:
31.5.2020

Brány Horácké galerie v Novém Městě na Moravě budou pro veřejnost oficiálně otevřeny v úterý 12. května 2020 v tradičním otevíracím čase od 9 do 17 hodin a to za přísných hygienických podmínek dle platných vládních nařízení.

Rotter_plakát_2.jpgNávštěvníci se mohou, kromě dlouhodobých expozic Jana Štursy, Vincence Makovského, expozice Od portrétu k monumentu a obrazové expozice, rovněž těšit na prodlouženou výstavu Výtvarná Vysočina, která bude k vidění až do 7. června 2020.

V arkádové chodbě je nově nainstalována výstava pražských akvarelů Leonarda Rottera ze sbírek Horácké galerie a stálá obrazová expozice je dočasně rozšířena o výstavní sál věnovaný tvorbě sochaře Arnošta Košíka (1920 až 1990).

Plánované výstavy Ikony – obrazy neviditelného světa a Zmařené osudy si mohou zájemci prohlédnout on-line. Na YouTube kanálu a FaceBookovém profilu galerie bude možné si i nadále poslechnout záznamy z koncertů mladých talentů.

Obnovujeme také činnost Ateliéru HG pro individuální zájemce v počtu od 3 do 6 osob. Je možné si vybrat hned z nabídky několika technik na www.horackagalerie.cz/kreativni-dilny

Zároveň vás zveme na první projekci ARTkina HG, které v pátek 29. května 2020 v 19:30 hodin promítne Oscarem oceněný snímek Parazit. Před filmovou projekcí úvodní slovo pronese Miloš Zabloudil.

 Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Ikony – obrazy neviditelného světa

on-line výstava:

http://www.horackagalerie.cz/fotogalerie/ikony-obrazy-neviditelneho-sveta-on-line-3201991-178

 

Zmařené osudy

on-line výstava:

http://zmarene-osudy.unas.cz/?V&fbclid=IwAR0iIp40twZNMGpG3LZsrdt59_29kEi1GQzL33Uzeu3Qoa1tGSRVJ-1M_fg

 

Po stopách Jana Štursy

V pátek 15. května si připomínáme 140. výročí Jana Štursy, připomínáme on-line panelovou výstavu, která v našem městě proběhla před pěti lety. http://www.horackagalerie.cz/file.php?nid=8046&oid=4375090

 

Záznam z prvního koncertu mladých talentů – varhanní koncert Ondřeje Horňase:

https://www.youtube.com/watch?v=onmnfsdnVzw

 

NOUZOVÝ ŘÁD PRO NÁVŠTĚVNÍKY HG