Vyhledat v textu

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Horácká galerie > Ateliér HG > Skupinové programy

atelier.jpgAKTUÁLNÍ SKUPINOVÉ PROGRAMY

Horácká galerie vás zve na kulturně vzdělávací programy k výstavám a stálým expozicím. Nerozhoduje zda jste třída, rodina nebo parta přátel, programy jsou určeny pro všechny, kteří mají chuť výstavu prožít i jiným způsobem, více se dozvědět, případně i vyzkoušet. Návštěva programů je možná od pondělí do soboty. Minimální počet návštěvníků programu je 10 platících osob, pokud není uvedeno jinak je cena dílny 20 Kč.

Na všechny programy je třeba si předem objednat v rezervačním systému, případně na e-mailu: info@horackagalerie.cz, tel: 566 654 211.

 

Bronzová maska

PB100266_Moment.jpgAkční dílna. Výprava do vnitřního světa sochařského díla, volně inspirovaná tvůrčí technikou sochaře Josefa Klimeše. Seznámíme se s magickým významem masky, s technikou snímání masky, tepání do plechu. Budeme si masku vytvářet z měděného a hliníkového plechu, probouzet ji k životu. Závěrem uspořádáme společný happening na Vratislavově náměstí.
Doporučený věk: 13 – 20 let
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Umění a kultura
Délka programu: 90 - 120 minut
Cena: 50 Kč

Sochařství skrze dílo Jana Štursy

štursa.pngSamoobslužný vzdělávací program o životě a díle novoměstského sochaře Jana Štursy s pracovním deníkem. V rámci programu si prohlédneme sochařskou expozici, každý student obdrží jeden deník, kam si může zaznamenávat různé poznatky a plnit úkoly. Skrze tento deník se studenti seznámí nejen se stěžejními díly Jana Štursy, ale také se sochařskými pojmy, ale i druhy sochařské práce, materiály, formami zobrazování…

Doporučený věk: 13 – 20 let
Vzdělávací oblasti: Umění a kultura, Člověk a jeho svět, Jazyk a jazyková komunikace, Člověk a společnost
Délka programu: 90 - 120 minut
Cena: 30 Kč

 

Štursa_deník

 

FILMOVÉ PROJEKCE CinEd

cropped-logo-fondblanc-hd.pngProjekt CinEd se zaměřujeme na umělecké filmy a jejich přiblížení nejmladším divákům prostřednictvím osvědčené a mezinárodně ceněné metodiky před a po filmové projekci. V rámci projektu promítáme filmy:
Modrý tygr, režie: Petr Oukropec, Česko 2012, 90 min, 6+

Císařův slavík, režie: Jiří Trnka, Miloš Makovec, Československo 1948, 72 min., 6+

Ideální si vyčlenit ke každému filmu navíc 60 minut, aby byl dostatek času na lektorský výklad a následnou dílnu.

Více o projektu: cined.cz