Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > Ateliér HG > Skupinové programy

atelier.jpgAKTUÁLNÍ SKUPINOVÉ PROGRAMY

Horácká galerie vás zve na kulturně vzdělávací programy k výstavám a stálým expozicím. Nerozhoduje zda jste třída, rodina nebo parta přátel, programy jsou určeny pro všechny, kteří mají chuť výstavu prožít i jiným způsobem, více se dozvědět, případně i vyzkoušet. Návštěva programů je možná od pondělí do soboty. Minimální počet návštěvníků programu je 10 platících osob, pokud není uvedeno jinak je cena dílny 20 Kč.

Na všechny programy je třeba si předem objednat v rezervačním systému, případně na e-mailu: kulkova@horackagalerie.cz, tel: 566 654 216.

skládačkaPROGRAMY_jaro2020.pdf 

 

Výtvarná Vysočina

duben 2020

Různorodé techniky, rozmanité materiály, experiment, hra, ale i klasická malba, řemeslo, technická zručnost a zkušenost, to vše provází výstavu umělců působících na Vysočině. Program je zaměřen na různé druhy technik a kreativní tvoření na společné téma Vysočina. Program je přizpůsobován věku návštěvníků.
Doporučený věk: 4 – 16 let
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět, Výtvarná výchova; Umění a kultura, Člověk a společnost
Délka programu: 60 - 90 minut

 

Jak se písek změní ve sklo

Edukační program k roku skla na Vysočině seznámí s přeměnou sklářského písku na sklo, Povíme si o historii a druzích skla a sklářských technikách. Projdeme si aktuální sklářské výstavy horáckých sklářských výtvarníků a na závěr si vytvoříte krasohled ze skleněných korálků.
Doporučený věk: 6 – 16 let
Vzdělávací oblasti: Umění a kultura, Člověk a společnost
Délka programu: 60 - 90 minut

CHKO má 50

69022897_2276738019112635_5583633307876196352_n.jpgPřed padesáti lety vznikla Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy. Jak se změnil ráz krajiny a jak bude vypadat za dalších 50 let? Na tyto otázky se pokusíme odpovědět v programu zaměřujícím se na krajinomalbu, malíře-krajináře a krajinnou ekologii.
Doporučený věk: 10 – 15 let
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Umění a kultura, Člověk a svět práce
Délka programu: 60 - 90 minut

 

Bronzová maska

PB100266_Moment.jpgAkční dílna. Výprava do vnitřního světa sochařského díla, volně inspirovaná tvůrčí technikou sochaře Josefa Klimeše. Seznámíme se s magickým významem masky, s technikou snímání masky, tepání do plechu. Budeme si masku vytvářet z měděného a hliníkového plechu, probouzet ji k životu. Závěrem uspořádáme společný happening na Vratislavově náměstí.
Doporučený věk: 13 – 20 let
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Umění a kultura
Délka programu: 90 - 120 minut
Cena: 50 Kč

Sochařství skrze dílo Jana Štursy

štursa.pngVzdělávací program o životě a díle novoměstského sochaře Jana Štursy s pracovním deníkem. V rámci programu si prohlédneme sochařskou expozici, každý student obdrží jeden deník, kam si může zaznamenávat různé poznatky a plnit úkoly. Skrze tento deník se studenti seznámí nejen se stěžejními díly Jana Štursy, ale také se sochařskými pojmy, ale i druhy sochařské práce, materiály, formami zobrazování…

Doporučený věk: 13 – 20 let
Vzdělávací oblasti: Umění a kultura, Člověk a jeho svět, Jazyk a jazyková komunikace, Člověk a společnost
Délka programu: 90 - 120 minut
Cena: 30 Kč

 

Štursa_deník

Vincenc Makovský a moderní směry

makovský_program.jpgNové umělecké směry předznamenávají překotný kulturní a technologický vývoj počátku 20. století Ve tvorbě novoměstského sochaře Vincence Makovského se jich odrazilo hned několik. Vzdělávací program je určen pro starší studenty, kteří se seznámí s typickými prvky jednotlivých směrů, jejich představiteli i Makovského díly, které tyto směry zastupují.
Doporučený věk: 12 – 20 let
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Umění a kultura, Člověk a svět práce
Délka programu: 60 - 90 minut

 

FILMOVÉ PROJEKCE CinEd

cropped-logo-fondblanc-hd.pngProjekt CinEd se zaměřujeme na umělecké filmy a jejich přiblížení nejmladším divákům prostřednictvím osvědčené a mezinárodně ceněné metodiky před a po filmové projekci. V rámci projektu promítáme filmy:
Modrý tygr, režie: Petr Oukropec, Česko 2012, 90 min, 6+

Císařův slavík, režie: Jiří Trnka, Miloš Makovec, Československo 1948, 72 min., 6+

Ideální si vyčlenit ke každému filmu navíc 60 minut, aby byl dostatek času na lektorský výklad a následnou dílnu.

Více o projektu: cined.cz

 

PŘIPRAVUJEME:

kniha-karen-levine-hanin-kufrik_0.jpgREZERVACE komentované prohlídky a projekce k výstavě Zmařené osudy

Každá třída 2. stupně ZŠ ze škol které jsou zapojeny do projektu MAP II v ORP Nové Město na Moravě obdrží jeden výtisk knihy Hanin kufřík a mohou si vypracovat herní list a zúčastnit se soutěže o ceny.

květen - červen

Zmařené osudy

Komentovaná prohlídka výstavy Zmařené osudy s autorem výstavy Lubomírem Šulou nebo Jaroslavou Hnízdilovou. Výstava mapuje osudy rodiny Brady s přicházející německou okupací, kdy se více zaměřuje na život dětí Hany a Jiřího bez rodičů, kteří jsou již internováni. Výstava dále ukazuje životní pouť Hany a Jiřího přes terezínské ghetto do polské Osvětimi, kde Hanin život končí. Součástí výstavy je i mnoho zajímavých a dosud nepublikovaných dokumentů nejen z rodinného archivu, ale i Památníku Terezín a Židovského muzea v Praze.
Doporučený věk: 11 – 20 let
Vzdělávací oblasti:
Člověk a společnost, Umění a kultura
Délka programu: 60 minut /út a čt v 9, v 10 a v 11h/

V rámci výstavy nabízíme také projekce filmů:

Hanin kufřík
Dokumentární, Kanada / Česko, 2009, 88 min., 10+
Celovečerní, částečně hraný dokument kanadského režiséra Larryho Weinsteina. Jednoho dne přišel japonské učitelce, která se zajímala o holocaust, z Evropy ohmataný kufřík...

Krátká dlouhá cesta
Dokumentární, Česko, 2009, 83 min., 10+
Třiašedesátiletý Fedor Gál se spolu se svým přítelem vydává po trase pochodu smrti z německého koncentračního tábora Sachsenhausen, v němž na jaře roku 1945 nacisti zavraždili jeho otce. Toho Fedor nikdy nepoznal, protože se narodil až po transportu do terezínského ghetta.

Brundibár
Záznam opery, Česko, 2003, 70 min., 8+
Operní provedení z roku 2003 připomíná původní nastudování půdním prostorem i dobovým oblečením se zdůrazňováním žluté židovské hvězdy.