Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Horácká galerie > Edukační programy > KREATIVNÍK > TRIKOLOROVÝ NÁRAMEK

TRIKOLOROVÝ NÁRAMEKTento týden si připomínáme výročí Sametové revoluce stejně jako Boj studentů za svobodu a demokracii. Tyto dvě události od sebe dělí půl století a jako připomínku si na klopu kabátu připínáme trikolorovou stuhu. Symbol přátelství a dobra můžeme ale vyjádřit i upletením a nošením trikolorového náramku. K jednoduchým patří tzv. rybí cop s dokončením běžným copem.

Pomůcky: bavlnky (v barvách naší vlajky - červenou, modrou a bílou), zavírací špendlík a nůžky.
Postup:
1. Ustřihneme cca 30cm od každé barvy, dáme k sobě a v polovině uděláme uzel s očkem. Připneme uzlík špendlíkem k polštáři, ideálně polštář-uzel-polštář, aby dobře držel.
2. Rozdělíme si barvy na levou a pravou stranu. Pokud chceme dodržet českou trikoloru je nutné dodržet pořadí střídání barev 1.bílá, 2.červená, 3.modrá. Můžete začít i jinou, ale potom již dodržujte pořadí!
3. Vezmeme krajní bavlny zleva a zprava a dáme je vrchem doprostřed a překřížíme. Tím je vyměníme a vrátíme spodem pod zbytkem bavlnek zase do krajů. Toto opakujeme asi 10x, potom vezmeme jinou barvu a opakujeme. Nezapomeňte dobře utahovat.
4. Až je náramek dostatečně dlouhý, ukončíme jej upletením normálního copu na levé i pravé straně. Klasický cop je jednoduchý. Vždy vezmeme krajní bavlnku a dáme ji mezi zbylé dvě. Střídáme levou a pravou stranu. Na úplný konec uděláme uzlík.

Existuje mnoho jiných způsobů na tvorbu náramků přátelství, dá se i vytvořit přímo státní vlajka. Pokud náramek darujete a zavážete neměl by jej dotyčný sundat, dokud se nerozpadne. Pokud se rozváže není přátelství pevné. 

Přejeme hezkou zábavu a hodně dobrých přátel!
#kreativnik