Adventní tvoření v Horácké galerii
Připravili jsme si pro vás vánoční dílny a to 7. a 13. prosince. Můžete si vyrobit dekorace z přírodních materiálů nebo papírová přání, papírové i korálkové ozdoby, krasopisné jmenovky.
Adventní koncert ZEVL & NOVOCANTUS
Třetí adventní neděle bude ve znamení hudby. Zveme vás na Adventní koncert ZEVL & NOVOCANTUS. Těšíme se na vás 17. prosince v 17 hodin.
Vernisáž výstavy Štěpán Vrbický Miska a lavice, kýbl a krabice
Horácká galerie připravuje novou výstavu v malé galerii! Štěpán Vrbický Miska a lavice, kýbl a krabice. Zveme vás na vernisáž 22. listopadu v 17 hodin.
Vernisáž výstavy: Eva Vlasáková: Andělé a jiné bytosti v nás
Jaká bytost je v každém z nás? Napoví vám naše nová výstava Evy Vlasákové. Zveme vás již dnes na vernisáž v 17 hodin. Těšíme se na vás!
Sochy pod novoměstskou oblohou: Jan Hendrych
2. ročník sochařské přehlídky v ulicích Nového Města na Moravě. Na šesti místech najdete 16 plastik.
ARTkino v Horácké galerii: Trafikant
Dojemný příběh o mladíkovi, který začne pracovat v trafice, kde se seznámí a spřátelí s jejím pravidelným zákazníkem - Sigmundem Freudem. V té době Vídeň právě okupují nacisté...
Josef Klimeš - Rovnováha
Sochařská expozice představuje významného rodáka z Vysočiny, akademického sochaře Josefa Klimeše. Je průřezem jeho tvorby. Mezi exponáty najdeme i model k plastice Každý má právo na vzdělání, která byla oceněna na výstavě Expo 58 v Bruselu.
Česky English Deutsch

 

The Horácká Gallery in Nové Město na Moravě resides in a former renaissance chateaux on Vrastilav Square, which was built at the end of the 16th century by Vilém Dubský of Třebomyslice. The chateaux building was damaged and repaired several times during the subsequent centuries, and its current neo-renaissance appearance dates back to 1874.

The Horácká (Highland) Gallery was founded in April 1964. The first exhibition spaces were located on the second floor of today’s Town Hall, the permanent exhibition was installed in two halls of the Nové Město chateaux. In 1972 the Gallery gained the entire chateaux premises for its purpose. Today, the significance of the Horácká Gallery exceeds the borders of the Highland region.

The Gallery focuses on documenting the work of the most significant artist of the Highland region within the context of other Czech art. Extensive collections from the legacy of artists such as Jan Lauda, Josef Mařatka, Vincenc Makovský, Ladislav Martínek, Karel Pokorný and Jan Štursa were bequeathed or donated to the Gallery. The collection includes factory glass from the 1960s and 1970s, made in the famous Škrdlovice Glassworks near Žďář nad Sázavou.