Koncert: Tišnovský komorní orchestr
Tišnovský komorní orchestr je neprofesionální smyčcové hudební těleso složené z hudebníků z Brna, Tišnova a okolí. Budete si ho moci poslechnout u nás v Horácké galerii, a to 19. května v 18 hodin!
Výstava Jan Hendrych: Skici
Výstavou Skici doplňujeme bienále Sochy pod novoměstskou oblohou o přípravné kresby a komorní plastiku sochaře Jana Hendrycha.
Poklady z půdy - plakáty k činnosti Horácké galerie
Vernisáž výstavy k 60. výročí Horácké galerie nabídne cca 40 ks plakátů k výstavám od roku 1964 až do současnosti.
Výstava Jako houba v srdci Vysočiny
Houbařské téma v originálním podání malířů krajinářů z počátku 20. století i současných autorů. Vernisáž začíná v 17 hodin v zámeckém podkroví.
Sochy pod novoměstskou oblohou: Jan Hendrych
2. ročník sochařské přehlídky v ulicích Nového Města na Moravě. Její součástí bude komorní výstava plastik a skic v Malé galerii HG, jejíž vernisáž se uskuteční 10. dubna v 17 hodin.
ARTkino v Horácké galerii: SAINT OMER
Soud v Saint-Omer. Mladá spisovatelka Rama sleduje proces s Laurence Coly, mladou ženou obviněnou ze zabití své patnáctiměsíční dcery, kterou nechala napospas přílivu na pláži v severní Francii. V úterý 28. května 2024 v 18 hodin.
Josef Klimeš - Rovnováha
Sochařská expozice představuje významného rodáka z Vysočiny, akademického sochaře Josefa Klimeše. Je průřezem jeho tvorby. Mezi exponáty najdeme i model k plastice Každý má právo na vzdělání, která byla oceněna na výstavě Expo 58 v Bruselu.
Česky English Deutsch

 

The Horácká Gallery in Nové Město na Moravě resides in a former renaissance chateaux on Vrastilav Square, which was built at the end of the 16th century by Vilém Dubský of Třebomyslice. The chateaux building was damaged and repaired several times during the subsequent centuries, and its current neo-renaissance appearance dates back to 1874.

The Horácká (Highland) Gallery was founded in April 1964. The first exhibition spaces were located on the second floor of today’s Town Hall, the permanent exhibition was installed in two halls of the Nové Město chateaux. In 1972 the Gallery gained the entire chateaux premises for its purpose. Today, the significance of the Horácká Gallery exceeds the borders of the Highland region.

The Gallery focuses on documenting the work of the most significant artist of the Highland region within the context of other Czech art. Extensive collections from the legacy of artists such as Jan Lauda, Josef Mařatka, Vincenc Makovský, Ladislav Martínek, Karel Pokorný and Jan Štursa were bequeathed or donated to the Gallery. The collection includes factory glass from the 1960s and 1970s, made in the famous Škrdlovice Glassworks near Žďář nad Sázavou.