Koncert: Tišnovský komorní orchestr
Tišnovský komorní orchestr je neprofesionální smyčcové hudební těleso složené z hudebníků z Brna, Tišnova a okolí. Budete si ho moci poslechnout u nás v Horácké galerii, a to 19. května v 18 hodin!
Výstava Jan Hendrych: Skici
Výstavou Skici doplňujeme bienále Sochy pod novoměstskou oblohou o přípravné kresby a komorní plastiku sochaře Jana Hendrycha.
Poklady z půdy - plakáty k činnosti Horácké galerie
Vernisáž výstavy k 60. výročí Horácké galerie nabídne cca 40 ks plakátů k výstavám od roku 1964 až do současnosti.
Výstava Jako houba v srdci Vysočiny
Houbařské téma v originálním podání malířů krajinářů z počátku 20. století i současných autorů. Vernisáž začíná v 17 hodin v zámeckém podkroví.
Sochy pod novoměstskou oblohou: Jan Hendrych
2. ročník sochařské přehlídky v ulicích Nového Města na Moravě. Její součástí bude komorní výstava plastik a skic v Malé galerii HG, jejíž vernisáž se uskuteční 10. dubna v 17 hodin.
ARTkino v Horácké galerii: SAINT OMER
Soud v Saint-Omer. Mladá spisovatelka Rama sleduje proces s Laurence Coly, mladou ženou obviněnou ze zabití své patnáctiměsíční dcery, kterou nechala napospas přílivu na pláži v severní Francii. V úterý 28. května 2024 v 18 hodin.
Josef Klimeš - Rovnováha
Sochařská expozice představuje významného rodáka z Vysočiny, akademického sochaře Josefa Klimeše. Je průřezem jeho tvorby. Mezi exponáty najdeme i model k plastice Každý má právo na vzdělání, která byla oceněna na výstavě Expo 58 v Bruselu.
Česky English Deutsch