Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > Expozice a výstavy > Probíhající výstavy

Probíhající výstavy:

7. února - 31. března 2019

Photographia Natura 2018

Tématem patnáctého ročníku fotosoutěže pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava byly „Květy, listy, plody aneb Všímáme si detailů“. Do uzávěrky soutěže bylo obdrženo celkem 475 soutěžních fotografií od 81 autorů z 35 obcí a měst z území celé republiky, vybráno bylo 105 snímků. V hlavní kategorii zvítězila fotografie „Motýlci“ od Jaroslavy Melicharové z Jihlavy. Na druhém místě je „Sblížení“ od Marka Musila z Jihlavy a třetí místo získala fotografie jihlavského fotografa Františka Štohanzla „Lucerna“. Ve studentské kategorii zvítězila fotografie „Život ve výškách“ od Nikol Treterové, studentky Farmeko Jihlava (bydlištěm v Okrašovicích na Třebíčsku) a v žákovské kategorii první místo obsadila fotografie „Pichlavá krása“ Ondřeje Hály, žáka 6. třídy ZŠ z Havlíčkova Brodu.

pn2.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31. ledna - 31. března 2019

Vladimír Hanuš – Malé události 

Výstava komorní tvorby východočeského výtvarníka Vladimíra Hanuše. Kromě malby se autor zabývá také kresbou, nástěnnými asamblážemi, prostorovými objekty a fotografií. Návštěvníkům Horácké galerie není tvorba východočeského výtvarníka neznámá. V roce 2008 pořádala Horácká galerie výstavu s názvem Červená těla krajin, na níž byla k vidění zejména díla datovaná po roce 2000. Na výstavě Malé události bude prezentována aktuální tvorba – díla z cyklu Nejzazší meze z roku 2018, v nichž je, stejně jako v další tvorbě Vladimíra Hanuše, kladen důraz na intenzivní barevnost vyzařující energii.

hanuš[3].jpg

 

 

Jaroslav Svoboda - výběr z díla 

Zámecká mansarda se po půl roce opět otevírá návštěvníkům.  Expozici škrdlovického skla nahradila díla sklářského výtvarníka Jaroslava Svobody. Jde především o autorské a sympoziální objekty i věci z autorských kolekcí, které tvořil jak před rokem 1989 ve Škrdlovicích, tak ve své soukromé sklárně v Karlově. Retrospektivní výstava volně navazuje na rozsáhlou výstavu Skleněný svět Jaroslava Svobody, která se uskutečnila v roce v květnu roku 2014 v Bratislavě a  Horácká galerie se na jejím vzniku podílela.

www.ags-svoboda.cz

 

Těšíme se na vás v Horácké galerii.