Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > Expozice a výstavy > Probíhající výstavy

Probíhající výstavy:

22. října - 1. prosince 2019

Michal Mrkos - Ilustrace

Nepublikované ilustrace novoměstského rodáka Michala Mrkose (*1992) ke knihám antických autorů a ukázka z volné tvorby.

Mrkos_banner.jpg

14. listopadu 2019 - 2. února 2020
 
Nekonečná dobrodružství Miloslava Havlíčka
 
Výstava připravená ve spolupráci s Galerií výtvarného umění v Havlíčkově Brodě představuje tvorbu výtvarníka Miloslava Havlíčka, a to od ilustrací, komiksů, koláží až po volnou tvorbu.
Havlíček_banner.jpg
 
14. listopadu 2019 - 2. února 2020
 
Jan Kafka – Horácko a Podhorácko aneb Moje srdeční záležitost
 
Výstava třebíčského fotografa Jana Kafky. Výstava představuje Jana Kafku jako fotografa se širokým záběrem, který do hlavní role svých snímků staví předměty, místa nebo pohledy, vedle kterých bychom často prošli bez většího zájmu.
Kafka_plakát[3].jpg
 
 
Josef Klimeš - Rovnováha

Nová dlouhodobá expozice sochaře Josefa Klimeše s názvem Rovnováha je příspěvkem Horácké galerie k 30. výročí 17. listopadu.

Od portrétu k monumentu

Nová sochařská expozice ze sbírek Horácké galerie prezentuje klasicizující linii českého sochařství v návaznosti na expozice z děl Jana Štursy a Vincence Makovského. Ve výběru jsou vystavena díla Josefa Mařatky, Karla Pokorného a Františka Hořavy Václava Žaluda.

nová_expozice2a.jpg

Jaroslav Svoboda - výběr z díla 

Zámecká mansarda se po půl roce opět otevírá návštěvníkům.  Expozici škrdlovického skla nahradila díla sklářského výtvarníka Jaroslava Svobody. Jde především o autorské a sympoziální objekty i věci z autorských kolekcí, které tvořil jak před rokem 1989 ve Škrdlovicích, tak ve své soukromé sklárně v Karlově. Retrospektivní výstava volně navazuje na rozsáhlou výstavu Skleněný svět Jaroslava Svobody, která se uskutečnila v roce v květnu roku 2014 v Bratislavě a  Horácká galerie se na jejím vzniku podílela.

www.ags-svoboda.cz

Těšíme se na vás v Horácké galerii.