Drobečková navigace

Novinky > Výstavy > Probíhající

Aktuální výstavy

 

Antonín Kašpar – Strážci (do 28. října 2017)

Kašpar_banner.jpgVýstava pražského akademického sochaře Antonína Kašpara, kterou se Horácká galerie téměř po roce opět otevře i do prostor novoměstského parku a bezprostředního okolí zámku. Monumentální díla, jako například „Cesta“ či „Pocta pro Josepha Beyuse,“ budou provázána také se zámeckým nádvořím s instalovaným dílem „Poslední večeře.“

 

Kašpar_plakát.jpgAntonín Kašpar – Síla deroucí se ven (do 1. října 2017)

Výstava interiérových prací pražského akademického sochaře Antonína Kašpara, která plynule navazuje na expozici ocelových objektů v parku a okolí zámku. Ke zhlédnutí bude do října 2017 v přízemí Horácké galerie. 

 

 

 

Irena Stanislavová – Ne-spoutané barvy tónů (do1. října 2017)

výřez na web.jpgVýstava díla košické rodačky a držitelky Ceny Světový mistr, která jí byla udělena za mimořádné umělecké výkony a prezentaci české kultury. Její tvorba zahrnuje figurální i abstraktní obrazy, kombinované techniky, ilustrace, kresby, díla pro děti a mnohé další. Vesměs abstraktní polohu této umělkyně můžete spatřit v červeném sále Horácké galerie.

 

Antonín Kanta - Světlo Nitra (do 17. září 2017)

výřez na web.jpgVýstavy kreseb žďárského výtvarníka Antonína Kanty při příležitosti jeho 65. narozenin. Ve své tvorbě je Kanta ovlivněn pouze vlastní myslí, náladou, případně se snaží zachytit své vnitřní stavy. Velkou úlohu hraje v jeho tvorbě světlo. Díla tohoto autora mohou nyní spatřit návštěvníci Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě a v obměněné podobě doputuje pak výstava i do Nového Města na Moravě. Ke zhlédnutí je v zámeckém podkroví.

 

Jan Štursa - Dar nebes a země (do 10. září 2017)

img_4708.jpgV prostorách roudnické galerie se setkávají dvě zakladatelské osobnosti malířství a sochařství Antonín Slavíček a Jan Štursa.  Výstava vznikla díky partnerské spolupráci Národní galerie v Praze, Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem a Horácké galerie v Novém Městě na Moravě. Vedle samotného Štursova díla se představí i unikátní fotografie jeho soch od Tibora Hontyho z archivu Národní galerie. Návštěvníci se v rámci Cyklu Počátky moderny setkají i s dalšími stěžejními díly významných umělců přelomu 19. a 20. století. Výstavu je možné zhlédnout v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem.

 

Zdeněk Fuksa – Grafika  (10. září 2017)

výřez na web.jpgVýstava vybraných děl brněnského malíře a grafika Zdeňka Fuksy, který v letošním roce oslaví význačné půlkulaté jubileum. Jeho tvorba odráží autorovu touhu dobrat se pravé umělecké výpovědi o světě. Díla jsou spjata s vizuálně vnímanou realitou, v jiných případech jde o čistě abstraktní kompozice. Výstava bude v Malé galerii do 10. září 2017.

 

Drahomír Prihel – SKLO – ZEM - VESMÍR (do 20. srpna 2017)

výřez na web.jpgVýstava slovenského skláře Drahomíra Prihela. Ve svém díle přirozeně propojuje českou a slovenskou sklářskou tradici. U nás se představí vybranými díly, které ukazují autorovu bohatou imaginaci vycházející z fascinace světa kolem nás – od podmořských hlubin až po vesmír. Výstava bude ke zhlédnutí v zámeckém sklípku.

 

Jaroslav Svoboda - výběr z díla 

Zámecká mansarda se po půl roce opět otevírá návštěvníkům.  Expozici škrdlovického skla nahradila díla sklářského výtvarníka Jaroslava Svobody. Jde především o autorské a sympoziální objekty i věci z autorských kolekcí, které tvořil jak před rokem 1989 ve Škrdlovicích, tak ve své soukromé sklárně v Karlově. Retrospektivní výstava volně navazuje na rozsáhlou výstavu Skleněný svět Jaroslava Svobody, která se uskutečnila v roce v květnu roku 2014 v Bratislavě a  Horácká galerie se na jejím vzniku podílela.

www.ags-svoboda.cz

 

Těšíme se na vás v Horacké galerii.

 

Horácká galerie