Vyhledat v textu

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Horácká galerie > Kulturní akce

Kulturní akce 

Z důvodů nařízení Vlády ČR je Horácké galerie od pátku 18. prosince 2020 až do odvolání UZAVŘENA.
Děkujeme za pochopení. 

foťák.jpgsobota 16. ledna 2020 od 9 do 13 hodin ODLOŽENO

Kurz tvůrčí fotografie - Praktikum černobílé fotografie

Vyzkoušíme fotografování na černobílý kinofilm 35mm, vyvolávání filmu a zvětšování fotografií. Seznámíme se se zrcadlovkou a základními pojmy práce s černobílým filmem: citlivost, čas, clona, hloubka ostrosti. Vyzkoušíme si práci v temné komoře: od založení filmu do vyvolávacího tanku, po práci s fotopapíry a zvětšovákem. Teoreticky se seznámíme s několika historickými postupy 19. století: s principem dírkové komory, s mokrým kolódiovým procesem (Wet plate colodion) a suchým želatinovým procesem. Povíme si o moderních černobílých materiálech středního formátu 20. století, jejich chemickém složení, využití v umění 21. století. Cena 150 Kč.

Místo si můžete rezervovat ZDE nebo na e-mailu: oreltomas@horackagalerie.cz

 

Filípek_plakát.jpgneděle 17. ledna 2021 v 16 hodin

Štěpán Filípek: Zimní preludování ODLOŽENO

V rámci zimního preludování v Horácké galerii v Novém městě na Moravě zazní hudba starých barokních mistrů, ukázky současné hudební avantgardy, i autorská tvorba v podání brněnského violoncellisty a skladatele Štěpána Filípka.

Štěpán Filípek v současnosti patří k nejvýraznějším českým interpretům klasické hudby. Jeho hra je ceněna pro širokou škálu barev a emocí. Pro svou interpretační všestrannost je častým hostem hudebních festivalů, k vrcholům posledních let patří např. vysoce hodnocený recitál v rámci festivalu Moravský podzim, vystoupení na přehlídce So klingt die Gegenwart! v Berlíně, nebo prestižní recitál organizovaný velvyslanectvím České republiky ve Washingtonu. Jeho provedení Šostakovičovy violoncellové sonáty popsala odborná kritika jako „bezchybnou dramatickou jízdu od začátku do konce“. Hraje na mistrovský nástroj zvaný „Imperio“ z dílny brněnského houslaře Jana Husa Bursíka.

www.stepanfilipek.com

 

program

 

pátek 29. ledna 2021 v 19:30 hodin ZRUŠENO
ARTkinoHG: Corpus Christi + komentář Miloše Zabloudila

Francie, Polsko 2019 | 116 minut | české titulky | nevhodný do 15 let | vstupné 80 Kč

Dvacetiletý Daniel projde v nápravném zařízení pro mladistvé duchovní proměnou. Chtěl by se stát knězem, s jeho trestním rejstříkem na to ovšem nemůže ani pomyslet. Když je propuštěn a má začít pracovat v truhlárně na malém městě, převlékne se po příjezdu do kněžského a díky náhodě se ujímá péče o místní farnost. Příchod mladého charismatického pastýře rozčeří stojaté vody a místní komunita, krutě zasažená tragédií, k níž tu došlo, může s jeho pomocí začít pomalu léčit své rány. Uspěje Daniel ve svém poslání? A za jakou cenu?
 

 

čtvrtek 13. května 2021 v 17 hodin

Klavírní trio - Olga Šroubková/Štěpán Filípek/Ondrej Olos

Horácká galerie Vás zve na koncert klavírního tria ve složení Olga Šroubková/Štěpán Filípek/Ondrej Olos (housle, violoncello, klavír).  Bližší informace budou upřesněny.

Těšíme se na vás.