Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > Kulturní akce

Kulturní akce

 
 
 
čtvrtek 6. 8. 2020 ve 21:00 hodin
Letní kino s KineDokem: Gettó Balboa
režie: Arpad Bogdan, 2018, 90´, HU vstupné 80 Kč.
 
Dokumentární film o cestě z ghetta. Rocky Balboa v dokumentární variaci. 

KineDok.net, to je alternativní distribuční síť spojující fanoušky a tvůrce dokumentárního filmu. Překonejte s námi stěny tradičních kinosálů a přijďte se podívat na film na velkém plátně do letního kina na dvorečku Horácké galerie, v případě špatného počasí bude projekce v podkroví HG. 
 
 
pátek 7. 8. 2020 ve 21:00 hodin
 
Letní kino HG: Kouř /1990/
 
Digitálně restaurovaný, dnes již kultovní rytmikál Tomáše Vorla zpět v kinech!
Mezi filmy, kterými se na sklonku osmdesátých a na začátku devadesátých let prezentovala generace nastupujících filmařů, má Kouř režiséra Tomáše Vorla výjimečné postavení. Ke komedii, která nese podtitul „muzikál totalitního věku“, se jako ke kultovnímu projektu hlásí jak generační současníci tehdy třiatřicetiletého nekonformního tvůrce, tak diváci, kteří v roce 1990 teprve dospívali. Vorel v Kouři vycházel ze svého legendárního krátkého filmu Ing. (1985). Z toho si však celovečerní verze vybírá pouze základní dějovou situaci. Protagonistou vyprávění je idealistický mladý inženýr Miroslav Čáp (Jan Slovák), který nastupuje do prvního zaměstnání s úmyslem co nejlépe vykonávat své pracovní povinnosti. Mirkovi noví kolegové se však prací nezatěžují. Zato mezi nimi bují udavačství, protekce, intriky, podvody, alkoholismus a promiskuita. Mirek odmítá na hru přistoupit a mimoděk tak iniciuje vzpouru proti nekompetentnímu vedení. K „revolučním změnám“ k dobrému jsou však hrdina i autoři filmu skeptičtí… Na scénáři sarkastické komedie o všudypřítomném totalitním „kouři“ s Vorlem spolupracoval Lumír Tuček z Recitační skupiny Vpřed, která se prezentovala už v rámci povídkového filmu Pražská 5 (1988). Zatímco představení pěti pražských divadelních společenství probíhalo jako pětice sólových projektů zaštítěných Vorlovou režií, Kouř nabízí celistvý příběh prodchnutý hravě ironickým pohledem na realitu příznačným pro Divadlo Sklep, režisérovu mateřskou scénu. Do filmu se však harmonicky obtiskly i herecké a tvůrčí osobnosti dalších členů Pražské pětky – Pantomimické skupiny Mimóza, Recitační skupiny Vpřed a baletní jednotky Křeč. V obsazení se však objevuje třeba i herec a režisér Jaroslav Dušek z divadla Vizita. Na radikální vizuální podobě filmu se podílel kameraman Martin Duba. Nedílnou součástí Kouře jsou písně Michala Vícha s Tučkovými texty.
Přijďte se podívat na film na velkém plátně do letního kina na dvorečku Horácké galerie, v případě špatného počasí bude projekce v podkroví HG, vstupné 80 Kč.
 
čtvrtek 13. 8. 2020 ve 21:00 hodin
Letní kino s KineDokem: Skutok sa stal
rěžie: Barbora Berezňáková, 2019, 82´, SK, vstupné 80 Kč.
 
Pohled na porevoluční Slovensko očima mladé režisérky. 
KineDok.net, to je alternativní distribuční síť spojující fanoušky a tvůrce dokumentárního filmu. Překonejte s námi stěny tradičních kinosálů a přijďte se podívat na film na velkém plátně do letního kina na dvorečku Horácké galerie, v případě špatného počasí bude projekce v podkroví HG. 
 
 
čtvrtek 20. 8. 2020 ve 21:00 hodin
Letní kino s KineDokem: Paláce pro lidi
rěžie: Georgi Bogdanov, Boris Missirkov, 2018, 4x 26´, BG, vstupné 80 Kč.
 
Brutalistní architektura jako zrcadlo doby. 
KineDok.net, to je alternativní distribuční síť spojující fanoušky a tvůrce dokumentárního filmu. Překonejte s námi stěny tradičních kinosálů a přijďte se podívat na film na velkém plátně do letního kina na dvorečku Horácké galerie, v případě špatného počasí bude projekce v podkroví HG. 
 
 

neděle 23. srpna 2020 v 16 hodinh-tisk28-863x575.jpg

HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica pro Domácí hospic Vysočina

Domácí hospic Vysočina si v roce 2020 připomíná 20. výročí založení. K narozeninám chystá řadu akcí, ale mezi ty největší a nejkrásnější bude určitě patřit koncert na nádvoří Horácké galerie zcela unikátního uskupení Hradišťan v čele s výjimečným hudebníkem a vzácným člověkem Jiřím Pavlicou. Výtěžek koncertu půjde ve prospěch Domácího hospice Vysočina.

 

čtvrtek 27. 8. 2020 ve 21:00 hodin
Letní kino s KineDokem: Easy Lessons
rěžie: Julia Dahr, Kisilu Musya, 2017, 80´, NO,VB, KE, vstupné 80 Kč.
 

Kdo jsem? Kým chci být? Jaká mám být? Otázky, které se 17leté Kafie, honí hlavou. Před dvěma lety uprchla do Maďarska, aby ve své rodné zemi, Somálsku, unikla předem dohodnutému sňatku. Nyní je její útočiště státní dětský domov, kde se učí na maturitu a hledí vstříc další životní etapě. Easy Lessons jsou poetickou cestou krásné mladé dívky, která se na pokraji dospělosti rozloučí se vším, s čím v rodné zemi vyrostla. Kulturní hodnoty, tabu a dogmata se rozpadají v nejneobvyklejších situacích, zatímco se snaží přizpůsobit novému životu v Evropě v Maďarsku. Jak může vysvětlit změny, které prožívá? Tento vnitřní boj se stává hlavní linkou filmu a unikátní formou přiznání.

 


 
 
Soirée_plakát04.jpgneděle 30. srpna 2020 v 17 hodin
 
Soirée pro klavír a varhany
vystoupí Magdalena Trödlerová - klavír, Ondřej Horňas - varhany
 
Srdečně vás zveme na Soirée pro klavír a varhany, které se uskuteční v neděli 30. srpna 2020 v 17 hodin na nádvoří Horácké galerie. Na koncertě se spolu setkají světy dvou klávesových hudebních nástrojů, které i přes zdánlivou podobnost nemají tolik společného. Společně se rozezní ve skladbě Concerto gregoriano od Pietra Yona, ale představí se i každý zvlášť. Uslyšíte je v podání mladých interpretů Ondřeje Horňase (varhany) a Magdalény Trödlerové (klavír), absolventů ZUŠ Jana Štursy v NMnM. V případě špatného počasí se koncert uskuteční v podkroví HG.
Vstupné dobrovolné.
 

 
 
 
košt_plakát.jpgpátek 4. září 2020 v 17:30
 
Přátelské setkání s vinařem Stanislavem Mádlem

Horácká galerie a Vinařství Mádl vás zve na degustaci s výkladem 12 vzorků moravských vín z oblasti Velkých Bílovic, která proběhne na dvorečku Horácké galerie, při nepřízni počasí v podkroví HG.

Vstupné 200 Kč, povinná záloha 50 Kč na sklo.

Rezervace vstupenek na tel: 566 654 211 nebo pokladna@horackagalerie.cz, případně je možné si je zakoupit zde.

http://vasvinar.cz

 
 
 
 
 
 
neděle 18. října 2020 v 18 hodin
Novocantus  - koncert k 5. výročí vzniku
Mužský pěvecký sbor z Novoměstska slaví 5 let od svého vzniku. Přijďte s nimi slavit!
Vstupné dobrovolné.

 

Těšíme se na vás.