Drobečková navigace

Novinky > Výstavy > Připravujeme

Připravujeme

Horácká galerie vás srdečně zve na výstavy a vernisáže:

 

čtvrtek 11. května 2017 v 17 hodin

Antonín Kanta - Světlo Nitra

Horácká galerie vás zve na vernisáž výstavy kreseb žďárského výtvarníka Antonína Kanty při příležitosti jeho 65. narozenin. Ve své tvorbě je Kanta ovlivněn pouze vlastní myslí, náladou, případně se snaží zachytit své vnitřní stavy. Velkou úlohu hraje v jeho tvorbě světlo. Díla tohoto autora mohou nyní spatřit návštěvníci Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě a v obměněné podobě doputuje pak výstava i do Nového Města na Moravě. Ke zhlédnutí bude v zámeckém podkroví do 17. září 2017.

 

čtvrtek 8. června 2017 v 17 hodin

Zdeněk Fuksa – Grafika ze sbírek HG

Výstava vybraných děl brněnského malíře a grafika Zdeňka Fuksy, který v letošním roce oslaví význačné půlkulaté jubileum. Jeho tvorba odráží autorovu touhu dobrat se pravé umělecké výpovědi o světě. Díla jsou spjata s vizuálně vnímanou realitou, v jiných případech jde o čistě abstraktní kompozice. Výstava bude v Malé galerii do 10. září 2017.

 

čtvrtek 22. června 2017 v 17 hodin

Irena Stanislavová – Ne-spoutané barvy tónů

Výstava díla košické rodačky a držitelky Ceny Světový mistr, která jí byla udělena za mimořádné umělecké výkony a prezentaci české kultury. Její tvorba zahrnuje figurální i abstraktní obrazy, kombinované techniky, ilustrace, kresby, díla pro děti a mnohé další. Vesměs abstraktní polohu této umělkyně můžete spatřit do 1. října 2017 v červeném sále Horácké galerie.

 

čtvrtek 12. října 2017 17 hodin

František Štěpán – Výběr z díla

Výstava z tvorby akademického malíře a grafika Františka Štěpána (27. 11. 1912 – 24. 11. 1986). Neprávem pozapomenutý tišnovský malíř František Štěpán se zabýval rovněž propagační grafikou a zachycoval motivy z přírody okolo Tišnova. Výstava potrvá do 31. prosince 2017.

Česky English

Vyhledat v textu

Návštěvnost stránek

323665
Horácká galerie