Vyhledat v textu

Česky English
Drobečková navigace

Horácká galerie > Edukační aktivity > Skupinové programy

Skupinové programy 

Horácká galerie vás zve na kulturně vzdělávací programy k výstavám a stálým expozicím. Nerozhoduje zda jste třída, rodina nebo parta přátel, programy jsou určeny pro všechny, kteří mají chuť výstavu prožít i jiným způsobem, více se dozvědět, případně i vyzkoušet. Návštěva programů je možná od pondělí do soboty. Minimální počet návštěvníků programu je 10 platících osob. 

Na všechny programy je třeba si předem objednat v rezervačním systému, případně na e-mailu: kulkova@horackagalerie.cz

Krátkodobé programy

Knihy navždy

Doporučený věk 6 – 10 let

Je v dnešní době kniha ještě třeba? Autor výstavy Knihy navždy Jan Dočekal, vdechuje starým „nepotřebným“ svazkům nový život a prodlužuje tak jejich život. My se ale zaměříme na knihu jako takovou. Povyprávíme si její příběh, pojmenujeme si z čeho se skládá a dokonce si zjednodušenou verzi knihy i vyrobíme. 

Ošal oko

Doporučený věk 9 – 15 let

Program k výstavě novoměstského rodáka a držitele ceny Jindřicha Chalupeckého Vladimíra Houdka. Mladý talentovaný umělec se zabývá malbou kombinovanou technikou, jeho náměty je dnešní společnost a rychlý technický pokrok, proto jeho abstraktní malby si hrají s iluzivností prostoru, optickými klamy a geometrickými tvary. Během programu si povíme o perspektivě, barokním šerosvitu, iluzivním malířství a modernějším op-artu. Samozřejmě si vyzkoušíme jak nás klame náš vlastní zrak.