Vyhledat v textu

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Horácká galerie > Ateliér HG > Podzimní workshopy pro školáky a předškoláky > Krátkodobé programy

Krátkodobé programy 

Na všechny programy je nutné se přihlásit ZDE.

březen - duben 2020

Výtvarná Vysočina

Různorodé techniky, rozmanité materiály, experiment, hra, ale i klasická malba, řemeslo, technická zručnost a zkušenost, to vše provází výstavu umělců působících na Vysočině. Program je zaměřen na různé druhy technik a kreativní tvoření na společné téma Vysočina. Program je přizpůsobován věku návštěvníků.
Doporučený věk: 4 – 16 let
Vzdělávací oblasti: Člověk a jeho svět, Výtvarná výchova; Umění a kultura, Člověk a společnost
Délka programu: 60 - 90 minut

Jak se písek změní ve sklo

Edukační program k roku skla na Vysočině seznámí s přeměnou sklářského písku na sklo, Povíme si o historii a druzích skla a sklářských technikách. Projdeme si aktuální sklářské výstavy horáckých sklářských výtvarníků a na závěr si vytvoříte krasohled ze skleněných korálků.
Doporučený věk: 6 – 16 let
Vzdělávací oblasti: Umění a kultura, Člověk a společnost
Délka programu: 60 - 90 minut

CHKO má 50

Před padesáti lety vznikla Chráněná krajinná oblast Žďárské vrchy. Jak se změnil ráz krajiny a jak bude vypadat za dalších 50 let? Na tyto otázky se pokusíme odpovědět v programu zaměřujícím se na krajinomalbu, malíře-krajináře a krajinnou ekologii.
Doporučený věk: 10 – 15 let
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Umění a kultura, Člověk a svět práce
Délka programu: 60 - 90 minut

Bronzová maska

Akční dílna. Výprava do vnitřního světa sochařského díla, volně inspirovaná tvůrčí technikou sochaře Josefa Klimeše. Seznámíme se s magickým významem masky, s technikou snímání masky, tepání do plechu. Budeme si masku vytvářet z měděného a hliníkového plechu, probouzet ji k životu. Závěrem uspořádáme společný happening na Vratislavově náměstí.
Doporučený věk: 13 – 20 let
Vzdělávací oblasti: Člověk a společnost, Umění a kultura
Délka programu: 90 - 120 minut
Cena: 50 Kč

 

PŘIPRAVUJEME:

květen - červen

Zmařené osudy

Komentovaná prohlídka výstavy Zmařené osudy s autorem výstavy Lubomírem Šulou. Výstava mapuje osudy rodiny Brady s přicházející německou okupací, kdy se více zaměřuje na život dětí Hany a Jiřího bez rodičů, kteří jsou již internováni. Výstava dále ukazuje životní pouť Hany a Jiřího přes terezínské ghetto do polské Osvětimi, kde Hanin život končí. Součástí výstavy je i mnoho zajímavých a dosud nepublikovaných dokumentů nejen z rodinného archivu, ale i Památníku Terezín a Židovského muzea v Praze.
Doporučený věk: 11 – 20 let
Vzdělávací oblasti:
Člověk a společnost, Umění a kultura
Délka programu: 60 minut /út a čt v 9, v 10 a v 11h/

V rámci výstavy nabízíme také projekce filmů:

Hanin kufřík
Dokumentární, Kanada / Česko, 2009, 88 min., 10+
Celovečerní, částečně hraný dokument kanadského režiséra Larryho Weinsteina. Jednoho dne přišel japonské učitelce, která se zajímala o holocaust, z Evropy ohmataný kufřík...

Krátká dlouhá cesta
Dokumentární, Česko, 2009, 83 min., 10+
Třiašedesátiletý Fedor Gál se spolu se svým přítelem vydává po trase pochodu smrti z německého koncentračního tábora Sachsenhausen, v němž na jaře roku 1945 nacisti zavraždili jeho otce. Toho Fedor nikdy nepoznal, protože se narodil až po transportu do terezínského ghetta.

Brundibár
Záznam opery, Česko, 2003, 70 min., 8+
Operní provedení z roku 2003 připomíná původní nastudování půdním prostorem i dobovým oblečením se zdůrazňováním žluté židovské hvězdy.

 

Zveme vás i na CELOROČNÍ PROGRAMY