Vyhledat v textu

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Horácká galerie > Novinky > Zveme vás na akce do konce roku 2021

Zveme vás na akce do konce roku 2021Datum konání:
15.11.2021
Datum ukončení:
31.12.2021
ARTkino: Miluj svého robota

Zámecké podkroví, úterý 30.11. v 19:30 hodin

Německo, 2021, 105 min

Režie: Maria Schrader

Tragikomický příběh o otázkách lásky, touhy a o tom, co dělá člověka člověkem.

robot-plakat.jpg

Ať žije babička! s herečkou Zdenou Herfortovou a autorkou knihy Květou Santlerovou

Horácká galerie, neděle 5.12. v 15 hodin

V Horácké galerii se uskuteční představení nové knihy Květy Santlerové Ať žije babička!

Babičky, které přijdou s dětmi, se mohou na místě zúčastnit losování o knihy.

251988101_10221108593124603_6008466890392437924_n (2).jpg

Tato novinka Květy Santlerové vyšla letos v listopadu v nakladatelství Albatros, které ji označilo za oslavu všech skvělých babiček. Autorka si přes 14 let zapisovala humorné příběhy a postřehy, které zažívala se svými pěti vnoučaty a obohatila je o zkušenosti kamarádek i předchozích generací.

Bez vnoučat by byl náš dům uklizený, peněženka plná, ale srdce prázdné,“ říká Květa Santlerová, která v Novém Městě knihu představí v 15 hodin společně s knižní kmotrou, herečkou a čtyřnásobnou babičkou Zdenou Herfortovou. Tu mnozí televizní diváci znají jako Vladěnku Šiktancovou z Četnických humoresek nebo babičku Plesníkovou ze seriálu Slunečná. A pokud Čertohrátky 5.12. v Horácké galerii mezi 14 a 18 hodinou navštíví babičky s vnoučaty, mohou být zařazeny do slosování o další knihu Květy Santlerové Slušnost není slabost.

 
 
Vánoční dekorace na zámku
 
Horácká galerie, úterý 7.12. v 9 hodin

Od 7. prosince ozdobí prostory Horácké galerie vánoční dekorace z dílny Jany Zdražilové. Po celý měsíc budou k vidění ve všech prostorách zámku a návštěvníci se jimi budou moci nejen inspirovat pro výzdobu vlastní domácnosti, ale i hlasovat o tři dekorace, které se jim líbí nejvíc.

 

Komentovaná prohlídka výstavy Výjimečný čas

Zámecké podkroví, sobota 11.12. v 15 hodin

Autoři výstavy Mirka Špačková a František Pillmayer vás osobně provedou svou výstavou v Horácké galerii.

 
 
Adventní koncert: BROLN na zámku

Adventní koncert BROLNU v Horácké galerii se odkládá na jaro 2022

Nemocnice Nové Město na Moravě společně s Českým rozhlasem Vysočina a Horáckou galerií připravovala na 12. prosince od 18 hodin Adventní koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN). Z důvodu současné epidemiologické situace organizátoři koncert ruší. Nový jarní termín vám včas oznámíme.

Nemocnice Nové Město na Moravě společně s Českým rozhlasem Vysočina a Horáckou galerií uspořádá 12. prosince od 18 hodin Adventní koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN). Koncert plný folkloru rozezní prostory zámeckého podkroví v Horácké galerii už potřetí. „Výtěžek z prodeje vstupenek opět použijeme na nákup přístrojového vybavení naší nemocnice,“ říká tisková mluvčí nemocnice Tamara Pecková. BROLN pro diváky připraví i letos vánočně laděný program. Na předchozích dvou ročnících jsme si užili krásnou sváteční atmosféru. Věříme, že letos to bude stejně krásné,“ zve na Adventní koncert ředitelka nemocnice Věra Palečková. Záznam koncertu bude Český rozhlas Vysočina vysílat během letošních vánočních svátků. „Plánujeme pořídit hodinový zvukový záznam. Ten našim posluchačům nabídneme v průběhu letošních vánočních svátků. Novoměstský koncert si budou moci poslechnout všichni naši posluchači,“ dodává manažerka komunikace Českého rozhlasu Vysočina Hana Marhanová.

broln odklad.png