Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Horácká galerie > Expozice a výstavy > Expozice > Akce > Archiv akcí

Archiv akcí

Jakub Pustina a jeho hosté

Datum konání: 21.8.2014

 

Ždárský barytonista Jakub Pustina přiváží do Nového Města opět své hosty, aby rozšířil krásu vážné hudby i mimo tradiční koncertní sály. Letos jde o jeho kolegy, absolventy z Mistrovských pěveckých kurzů Petera Dvorského, které v těchto dnech probíhají ve Velké Bíteši. Účastníky jsou mladí operní pěvci. Ti mají možnost dva dny osobně pracovat se slovenským tenoristou Peterem Dvorským na pěvecké technice a interpretaci operních árií. Celý kurz i absolventské koncerty jsou za klavírního doprovodu Richarda Pohla. Na koncertě kromě Jakuba Pustiny vystoupí polská mezzosopranistka Ewa Banasiak a litevská sopranistka Inga Pośkute – obě byly v květnu oceněny v rámci 7. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Jakuba Pustiny. Dalšími účinkujícími budou Emira Dakhlia, mezzosoprán (Tunis) a Taehyung Kim, tenor (Korea).

Koncert absolventů Mistrovských pěveckých kurzů Petera Dvorského se koná ve čtvrtek 21. srpna 2014 v 19 hodin v podkroví Horácké galerie. Vstupné 50 Kč.

 

 

čtvrtek 19. 6. 2014 v 18 hodin

Rok české hudby:

Letní koncert

Druhý z cyklu koncertů k Roku české hudby. Připraveno ve spolupráci s Hudební fakultou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

Účinkují: posluchači Kateder zpěvu a klavírní interpretace HF JAMU - Eliška Ouředníčková (zpěv), Valerie Kuchinskaya (Bělorusko - zpěv), Zuzana Bouřilová (klavír), Richard Pohl (klavír)

Program: Musorgskij: árie Parasy z opery Soročinský jarmark, Slavický: Ej srdénko moje, Dvořák: Cigánské melodie, Písně milostné, Moravské dvojzpěvy, Mozart: árie Cherubína, Suk: O Matince

 Vstupné: 80,- Kč a 40,-Kč (studenti, senioři)

 

úterý 20. 5. 2014 v 17:30 hodin

Akordeonový recitál Jitky Baštové

Horácká galerie a ZUŠ Jana Štursy vás srdečně zvou na absolventský koncert Jitky Baštové ze třídy doc. Borise Lenka na VŠMU v Bratislavě. V rámci hodinového programu zazní skladby A. Sallinena, M. Murta, L. Chuťkové, L. Pihlajamaa, O. Schmidta a dalších. Vstupné dobrovolné. Koncert se uskuteční po vernisáži výstavy Malíř a grafik Karel Němec (1879 - 1960).

 

Děti se na programu Rok na vsi nenudí

Od začátku února navštěvují přihlášené skupiny výstavu Rok na vsi. Během programu není čas na nudu a zvládnou jej větší i tříleté děti. Dozvědí se nejen o tradičních zvycích, ale i pověrách a pranostikách. Zazní říkanky, řehtání řehtačky a děti si vyrobí "morenku" z proutků a vajíčka. Pokud chcete přihlásit svoji skupinu, můžete až do 18. dubna 2014 vytvořit rezervaci přímo na tomto odkazu: http://www.supersaas.cz/schedule/HG/

Více informací se dozvíte zde:

http://www.horackagalerie.cz/file.php?nid=8046&oid=3632780

Fotografie z programu si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 

Nedělní volné vstupy do HG

Horácká galerie nadělila během loňských vánočních svátků svým návštěvníkům malý dárek v podobě nedělních volných vstupů. Každý návštěvník bez rozdílu věku může kteroukoliv neděli až do odvolání zhlédnout jak stálou expozici, tak krátkodobé výstavy zcela zdarma. Novoměstská galerie je v neděli otevřena od 14 do 18 hodin.

Otevřené velikonoční dílnyDatum konání: 12.4.

Horácká galerie Vás srdečně zve na předvelikonoční dílnu pro malé i velké, kde si vlastnoručně nazdobíte vajíčko nebo vyrobíte drobnou velikonoční dekoraci tradičními i moderními postupy. Dílna se uskuteční v sobotu 12. dubna 2014 od 8 do 12 hodin v přízemí HG. Jednotná cena za jeden výrobek je 20,- Kč.

 

Koncert učitelů ZUŠ zaplnil zámecké podkroví

Datum konání: 3.4.2014

Koncert učitelů ZUŠ Jana Štursy nabídl pestrý repertoár a zaplnil všechna místa k sezení v zámeckém podkroví HG. Koncerty Základní umělecké školy jsou v Novém Městě oblíbené a hojně navštěvované, ovšem pokud se žáci a rodiče mohou přijít podívat na své vystupující učitele je zájem ještě větší a je jasné proč. Každý z učitelů si na poměrně rozsáhlý program vybral to, co je jeho srdci blízké a případně si k tomu přizval i nějakého hosta. Během večera tak zaznělo několik hudebních nástrojů. Například varhany, banjo, ale i bicí a elektrická kytara.

Více fotografií najdete zde:

http://www.horackagalerie.cz/index.php?id=13&action=detail&nid=8046&lid=cs&oid=3201991


Koncert učitelů

Datum konání: 3.4.2014

Ve čtvrtek 3. dubna 2014 se v podkroví Horácké galerie uskuteční Koncert učitelů ZUŠ Jana Štursy a jejich hostů. Program je jako každý rok nabitý a bude to jistě pěkný umělecký zážitek. Začátek je v 18 hodin. 

Programčtvrtek 20. 3. 2014 v 17 hodin

Beseda s Kamilou Skopovou

Autorské čtení, autogramiáda a beseda nejen o folklóru, vaření, ilustracích a psaní. Kamila Skopová je spisovatelka, ilustrátorka a folkloristka. Mezi její knihy patří Rok na vsi, Rodinné stříbro, ...ale máma to vařila líp, Rodinné svátky o století zpátky, Vánoční svátky o století zpátky a další. Akce je pořádána ve spolupráci s NKZ -  Městskou knihovnou, vybrané publikace je možné za akční ceny zakoupit v pokladně Horácké galerie.

 

Knihy Kamily Skopové v prodeji


Datum konání:

Pořiďte si k připravované besedě a autogramiádě se spisovatelkou a folkloristkou Kamilou Skopovou její knihu. V pokladně Horácké galerie je možné si již nyní zakoupit většinu autorčiných publikací jako například jsou: Rok na vsi, Rodinné stříbro, ...ale máma to vařila líp, Rodinné svátky o století zpátky, Vánoční svátky o století zpátky...

Samotná beseda s názvem Vítání jara je připravena společně s NKZ - Městskou knihovnou a proběhne ve čtvrtek 20. března v 17 hodin v Horácké galerii.

Vítání jara s Kamilou Skopovou


Datum konání:
včera

Horácká galerie společně s NKZ - Městskou knihovnou Vás zvou ve čtvrtek 20. března 2014 v 17 hodin do podkroví HG na autorské čtení, autogramiádu a besedu nejen o folklóru, vaření, ilustracích a psaní s výtvarnicí a spisovatelkou Kamilou Skopovou.

Pražská rodačka, vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze a od 70. let se mimo své povolání zabývá studiem národopisu. V současné době žije a pracuje v roubence nedaleko Hlinska. Je autorkou mnoha výstav lidových  zvyků a obyčejů. V současné době můžete v HG navštívit výstavu Rok na vsi, kterou obohatila o ilustrace ze svých knih Rok na vsi, Rodinné stříbro, Rodinné svátky o století zpátky a další.  Vybrané publikace můžete zakoupit za akční ceny v pokladně Horácké galerie.

 

 

Jarní koncert přilákal i mladé posluchače


Datum konání:

První z cyklu koncertů k letošnímu Roku české hudby přilákal do podkroví Horácké galerie necelou stovku návštěvníků. Velice potěšující bylo, že zájem o vážnou hudbu projevili i studenti gymnázia. Celý podvečer se tak nesl v mezigeneračním setkání nejen v publiku, ale i v klavírních interpretacích skladeb Jana Ladislava Dusíka, Josefa Suka nebo Antonína Dvořáka.

Děkujeme klavíristům Jiřímu Hrubému a Richardu Pohlovi za nevšední zážitek. Další koncert z tohoto cyklu se v HG uskuteční 19. června 2014. 

Fotografie z koncertu najdete zde.

Jarní koncert

Milovníky vážné hudby, především klavírní interpretace, zveme ve čtvrtek 6. března 2014 v 18 hodin do podkroví Horácké galerie. Zazní zde první z cyklu koncertů k letošnímu Roku české hudby. Podvečerní setkání nese název Jarní koncert a je připraveno ve spolupráci s Hudební fakultou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

V rámci programu zazní vrcholné dílo Jana Ladislava Dusíka Sonáta f moll, op. 77 – „Invokace“ a o několik desítek let mladší Klavírní skladby op. 12 Josefa Suka staršího. Právě těchto osm skladeb věnoval autor Otýlii Dvořákové. Můžete tedy hádat, koho si interpreti ponechali jako závěrečný bonus.

Účinkují: Jiří Hrubý (klavír), Slovanské klavírní duo (Richard Pohl a Jiří Hrubý)

Vstupné: 80,- Kč a 40,-Kč (studenti, senioři). Všichni jste srdečně zváni.

Zpět na přehled

 

2013

24. 5. 2013 patří v Novém Městě na Moravě kulturní noci. Na co se můžete těšit v Horácké galerii?

 

Po celou dobu akce budou probíhat komentované prohlídky.

Navíc jsme pro děti připravili zábavné dílny. Od 11:00 do 18:00 si budou moci vyrobit svého originálního netopýra.

 

 2012

V pátek 1. června 2012 proběhl v Horácké galerii již pátý ročník Galerijní noci, který navázal na odpolední program Dne dětí v Novém Městě na Moravě.

Pro děti bylo připraveno loutkové představení Zelené prasátko v podání souboru DE Facto Mimo z Jihlavy.

Večerní program zahájila vernisáž artefaktů vytvořených během Sklářského sympozia Vysočina 2012 v huti AGS Svoboda Karlov, které byly instalovány ve výstavních prostorách galerie. V rámci vernisáže vystoupila Pavlína Čambalová – účastnice sympozia za Dolní Rakousko – se zajímavou prezentací své tvorby.

A pak již celý zámek patřil performancím, které pro Galerijní noc připravil v režii Matěje Koláře Ateliér performance z Fakulty výtvarných umění VUT v Brně.  

V hudební části se vystřídaly skupiny: Jakoubek Doubek (Jakub Orel Tomáš – kytara a zpěv), Draga Banda (Predrag Duronjić – kytara a zpěv, Matěj Kolář – skřipky, housle a zpěv) a  Krraakkk (Jennifer de Felice – kontrabas, computer a hlas, Jiří Macháček – housle, zvuky, Beáta Spáčilová). Zvukovou performancí DJ Chepuchov se představil Andrei Shulha (gramofony). A na závěr Galerijní noci přilákal pozornost diváků na ztemnělém nádvoří obřad vábení světla Lightworker.

 

 

Galerijní noc 2012 - fotogalerie

Mikulášské čertohrátky

 

2013

Večer před svatým Mikulášem je kouzelný. Děti se mohou setkat se zástupci nebe či pekla, podle toho, jak byly celý rok hodné.

Pokud budete chtít navštívit peklo, přijďte 5. 12. do galerie. Od 14 do 17 hodin se tajemné zámecké sklepení otevře pekelným mocnostem. Ze staré studny vylezou mocní satanáši a budou čekat na zlobivé děti a rodiče.

Kromě jedinečného zážitku se můžete těšit i na hodné čerty, čertovské klíčenky, kreativní dílny a ďábelský čaj.

Horácké muzeum naopak přivítá anděly a svatého Mikuláše, a to od 15 do 18 hodin. Čeká na Vás horká medovina, čaj, opékání buřtů, andělská dílna a hlavně krásní andělé a důstojný Mikuláš. 

 

2012

 

 

Horácká galerie v Novém Městě na Moravě zve všechny děti a jejich rodiče do galerijního pekla. Pekelné brány se rozevřou ve středu 5. 12. 2012 ve 14:30 do 17 hodin. 

Navštivte čertovskou domácnost. Přijďte se podívat  jak to vypadá doma u čertů a co všechno se u nich najde. Prohlídku galerií Vám zpestří naše čertice a potěší Vás tradiční pekelná dílna. Každý si může vyrobit svého papírového čerta a vánoční přání. Peklo Vás zahřeje nejen svojí atmosférou, ale i horkým čajem a dospělé pekelným „svařákem". A pokud si vás v pekle nenechají, máte otevřenou cestu do muzejního nebe!

Mikulášské čertohrátky_2012.pdf

Mikulášské čertohrátky_fotogalerie 2012