Vyhledat v textu

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Horácká galerie > Expozice a výstavy > Připravujeme

Připravujeme:

Z jednoho místa - Praha ve fotografiích Dany Bellany

Vernisáž 28. 9. v 17 hodin

Státní svátek, Den české státnosti, oslavíme vernisáží výstavy fotografií, které jsou osobitou emoční výpovědí o našem hlavním městě. Autorka Dana Bellany, absolventka ateliéru Knižní grafika na pražské UMPRUM, zachycuje okamžiky z historického centra, kde žije a pracuje. V poslední době se věnuje převážně fotografii, přestože část svého profesního života zasvětila specifické tvorbě Paper Art či grafickému designu, kdy pracovala jako Art director pro filmový časopis Cinema nebo jako grafička postupně prošla redakcemi časopisů vydavatelství Burda, Bauer média a dalšími.

bellany.png  socha.png

 

Básníci ticha

Vernisáž 5. 10. v 17 hodin

Zmíněnou výstavu skla a nedávno zahájenou fotografickou výstavu Z jednoho místa s podtitulem Praha ve fotografiích Dany Bellany v říjnu doplní další dvě výstavy. Všechny autory spojuje vztah k Vysočině a některé přímo k Novému Městu na Moravě.
Jako první se v zámeckém podkroví představí dvojice Pavel Bezděčka a Lubomír Kerndl, členové Spolku výtvarných umělců Vysočiny. Prvního z autorů novoměstské publikum dobře zná jako činorodého člověka, který s Horáckou galerií léta spolupracuje při organizaci fotografické soutěže Photographia Natura, či zde v minulosti přestavil svoji knihu Bajky a pohádky z Vysočiny. Tentokrát se Pavel Bezděčka představí jako výtvarník, jeho počítačové grafiky doplní kresby a plastiky Lubomíra Kerndla. Výstava Básníci ticha, kterou kurátorsky připravila Petra Gregorová, se koná u příležitosti 70. narozenin Pavla Bezděčky. A protože povoláním zoolog Muzea Vysočiny Jihlava stále rád poznává vše nové, píše, kresli, fotografuje a cestuje, můžeme se začátkem listopadu také těšit na jeho cestovatelskou besedu.

 

Plieštik - Smetana - Štourač

Vernisáž 12. 10. v 17 hodin

Druhé výtvarné setkání v Horácké galerii se uskuteční o týden později v Malé galerii pod kurátorským dohledem Jakuba Orla Tomáše. Výstava svede dohromady autory Jiřího Plieštika, Jiřího Štourače a Tomáše Smetanu. Nejde o náhodu; výstava naváže na společný výstavní rozhovor, který tu umělci vedli před třiceti lety. Autoři jsou dlouholetí přátelé, spolužáci z Akademie výtvarných umění v Praze, Jiří Plieštik a Jiří Štourač pocházejí z Nového Města na Moravě.