Harmonogram Sklářského sympozia Vysočina 2012
Výtvarníci: Pavlína Čambalová, Sabine Müller Funk, Martina Paljesková Pišková,
Veronika Černá, Milan Krajíček, Alena Matějka, Věra Vejsová a Monika Vosyková
Sklářská dílna A: Hynek Chaloupka, František Chlubna, Miroslav Jun a Miroslav Zelinka
Sklářská dílna B: Milan Pešek, Oldřich Šimpach a Lukáš Verner
Brusičská dílna: Miroslav Doležal, Zbyněk Hendl, Vlaďka Naitová a Jiří Pešek
A: Pavlína Čambalová, Milan Krajíček, Věra Vejsová a Monika Vosyková
B: Veronika Černá, Alena Matějka, Sabine Müller – Funk a Martina Paljesková Pišková
Odborný kurátor: Jan Kliment DiS.
Datum: 20. – 26. května 2012
Místo konání: Sklárna AGS Svoboda, 591 01 Karlov 31
Motorest – Penzion Galerie, 591 01 Karlov 2 (vzdálenost od sklárny cca 300m)
Neděle: Odpolední příjezd a ubytování. V 17:00 zahájení sympozia v Penzionu Karlov.
Pondělí: Realizace návrhů – Dílna A 6:00 – 10:00 Vejsová 10:00 – 14:00 Vosyková
– Dílna B 6:00 – 10:00 Černá 10:00 – 14:00 Müller Funk
Odpolední program – prohlídka Horácké galerie v Novém Městě na Moravě s odborným
výkladem PhDr. Josefa Chalupy.
Úterý: Realizace návrhů – Dílna A 6:00 – 10:00 Krajíček 10:00 – 14:00 Čambalová
– Dílna B 6:00 – 10:00 Matějka 10:00 – 14:00 Paljesková Pišková
Středa: Realizace návrhů – Dílna A 6:00 – 10:00 Vosyková 10:00 – 14:00 Vejsová
– Dílna B 6:00 – 10:00 Müller – Funk 10:00 – 14:00 Černá
Odpolední program – prohlídka kostela Sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře
ve Žďáře nad Sázavou s odborným výkladem.
Broušení a leštění na brusírně do odpoledních hodin.
Čtvrtek: Realizace návrhů – Dílna A 6:00 – 10:00 Čambalová 10:00 – 14:00 Krajíček
– Dílna B 6:00 – 10:00 Paljesková Pišková 10:00 – 14:00 Matějka
Broušení a leštění na brusírně do odpoledních hodin.
Pátek: Realizace návrhů – Dílna A 6:00 – 10:00 Nestanoveno 10:00 – 14:00 Nestanoveno
– Dílna B 6:00 – 10:00 Nestanoveno 10:00 – 14:00 Nestanoveno
Broušení a leštění na brusírně do odpoledních hodin.
Sklářský večer – společné resumé.
Sobota: Broušení a leštění na brusírně v dopoledních hodinách.
Ukončení sympozia ve 12:00, odjezd účastníků.
Druhá polovina následujícího týdne: Broušení a leštění na brusírně – dobrovolná účast
účastníků. Dokončování prací brusičskými mistry.