Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Horácká galerie > Edukační programy > KREATIVNÍK > FROTÁŽové PéeFko

FROTÁŽové PéeFko 
Začátkem nového roku si přejeme hodně zdraví????, štěstí ???? a všeho možného, letos jsme však neviděli osobně tolik známých co bychom chtěli. Vytvořte jim tedy péefko neboli novoročenku a hoďte jim ji do schránky při procházce. Můžete zkusit třeba naše tipy s frotáží.
Budete potřebovat, různé papíry, tvrdší na novoročenku, tenčí na vystřihávání, nůžky, pastelky, tupý hrot vařečky, případně skleněné zátky.
Zkusili jste si dát někdy minci pod papír a přejíždět přes ni tužkou nebo pastelkou????? Určitě ano a pokud ne, je nejvyšší čas to vyzkoušet. Minci nahradíme vystřiženou vločkou a můžete ji přejíždět jen tupým kulatým hrotem, čímž vznikne tzv. slepotisk.
Vločku vyrobíte tak, že přeložíte papír napůl, ještě jednou na čtvrtku a poté nakoso, pokud zvládnete tak ještě jednou nakoso. Zarovnáte na nejširší straně (naproti středu). Pak již vystřihujete a nastřihujete po krajích. Potom vločku rozložte a vložte ji dovnitř novoročenky. Z druhé strany přejíždějte pastelkou nebo tupým hrotem až se vám vločka zobrazí na papíře. U slepotisku bude výraznější vnitřní strana, nezapomeňte tedy novoročenku předtím otočit a pamatujte také, že přání se otevírá zprava doleva!
Pak již jen stačí napsat PF 2021 nebo delší verzi Pour Féliciter 2021, což ve francouzštině znamená "blahopřání" nebo "pro štěstí".
Hezkou zábavu!
#kreativnik