Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Horácká galerie > Kulturní akce

Kulturní akce 

NITĚ JAKO OBJEKT

dílna pro děti 5+ i dospělé s Lucií Nováčkovou
10. 12. 2023, 14━17h
Horácká galerie v Novém Městě na Moravě

Workshop pro velké i malé se pokusí ukázat, jakými způsoby lze přemýšlet o textilu prostorově. Vyzkoušíme si několik základních technik a společně se pokusíme vytvořit měkkou sochu či objekt, který budeme moci rozpohybovat svým tělem. Workshop povede umělkyně Lucie Nováčková, která se dlouhodobě zabývá textilními technologiemi jako základem uměleckého díla. V rámci své tvorby se také věnuje kolaborativní praxi, kdy práce vznikají společně, v kolektivu, z napojení jednoho na druhého.

Na dílnu se můžete přihlásit předem, pokud chcete mít jisté místo. Max. kapacita je 10 osob, vhodné pro děti od 5 let. Přijďte prosím včas.

Info: edukator@horackagalerie.cz, tel. 739 312 620
Cena: 50 Kč za osobu
www.horackagalerie.cz

Projekt Crednet II je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a MK.
loga grantu

Logo projektu Sochy pro každého a Crednet

A5_letak.jpg

ART kino: TRAFIKANT

úterý 12. prosince 2023 v 18 hodin
Drama, Německo / Rakousko, 2018, 114 min
Sedmnáctiletého Franze vyšle maminka do Vídně, aby zde vypomáhal v trafice jejího známého. Jedním ze stálých zákazníků trafiky je i doktor Sigmund Freud. Navzdory rozdílnému věku a množství zkušeností se oba hrdinové stanou blízkými přáteli. Mladičký Franz, až po uši zamilovaný do kabaretní tanečnice Anežky, touží po radách, jak získat dívčino srdce. Ty mu však neumí dát ani renomovaný Freud. Film natočený podle bestselleru Roberta Seethalera citlivě zachycuje dospívání mladého chlapce v napjatém čase Hitlerova obsazení Vídně. 
trafikant.jpg

 

 

Adventní koncert ZEVL & NOVOCANTUS

neděle 17. prosince 2023 v 17 hodin, Horácká galerie

zevl_zesvětlené.jpg