Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Horácká galerie > Edukační programy > Léto s Horáckou galerií

Léto s Horáckou galerií

 

Letní workshop

Kreativní workshop určený velkým i malým návštěvníkům pro skupinky i jednotlivce. V rámci této akce je možné vyzkoušet dvě zajímavé techniky, které stojí tak trochu na pomezí řemesel a umění. Jednotlivci mohou přijít ve vypsané úterní termíny. Kapacita dílen je omezena, takže je dobré se předem ohlásit. Cena workshopu je 100,- Kč za osobu.

Rezervace jednotlivců na úterní dílny je možná zde.

Organizované skupiny od pěti osob mohou vybrat i jiný termín. Rezervace zde.

Informace na e-mailové adrese haluza@horackagalerie.cz, popř. na čísle 604 936 985.

úterý 18. července a 15. srpna 2017 v 10 a 14 hodin

Sgrafito

Už jste někdy viděli sgrafito? Jak se tvoří a jaká je jeho historie? Dozvíte se to na kurzu, který je věnován této zvláštní technice. Staňte se na chvíli uměleckými štukatéry renesance, nebo tvořte jako náš novoměstský rodák Karel Němec. Svůj výtvor si samozřejmě odnesete domů.

Délka kurzu: 120 minut

úterý  25. července a 22. srpna 2017 v 10 a 14 hodin

Mozaika

Kurz tvorby mozaiky. Jedná se o plošnou výzdobu známou již v 6. stol. př. n. l., takže ji netřeba příliš představovat. U nás se dozvíte něco o její historii, ale hlavně si sami vyzkoušíte její výrobu. Také tento kurz je koncipován tak, abyste si své dílo mohli odnést.

Délka kurzu: 120 minut

 

Letní programy

Edukační programy vztahující se k aktuálním výstavám. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, nejlépe však rodinám s dětmi. Vzhledem časovým možnostem našich zaměstnanců, jsou určeny pouze organizovaným skupinkám od pěti osob a po předchozí domluvě. Cena programu je 20,- Kč za osobu. Rezervace je možná pouze na e-mailu haluza@horackagalerie.cz, popř. na čísle 604 936 985.

a-byt-s-teboua.jpgSpoutané zvuky barev

Lze zachytit zvuk na plátno? Jak vypadá hudba převedená do barev? Dá se rytmus vyjádřit výtvarnými prostředky? Program inspirovaný tvorbou Ireny Stanislavové. Ten představí nejprve díla zmiňované umělkyně, ukáže způsob její práce a nastíní možnosti převedení zvuku do výtvarného umění. Za poslechu různých skladeb si vytvoříte malbu inspirovanou hudbou.

Délka programu: 60 minut

Jak oklamat zrak kanta2.jpg

Program vás seznámí s dílem Antonína Kanty, který ve svém díle používá nejen geometrické principy, ale hraje si se světlem, barvou a také naší myslí. Dozvíte se něco o moderních uměleckých směrech, optickém klamu, vyřešíte společně několik zábavných úkolů, zasoutěžíte si a na závěr vás čeká tvorba díla v duchu stringart.

Délka programu: 60 minut