Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Horácká galerie > Novinky > KONCERT Andrej LEKEŠ a Hikari Amino

KONCERT Andrej LEKEŠ a Hikari AminoDatum konání:
19.5.2019

neděle 19. května 2019 v 17 hodinPlakát-Lekeš,Amino.png

Koncert

Andrej Lekeš - violoncello, Hikari Amino - klavír

ZUŠ Jana Štursy v Novém Městě na Moravě vás zve na koncert mladého talentovaného violoncellisty Andreje Lekeše a japonské klavíristky Hikari Amino.
Koncert se koná 19. 5. 2019 v podkroví Horácké galerie.
Na programu zazní skladby od L. van Beethovena, J. L. Dusíka, J. Suka, l. Fišera a B. Martinů.
Vstupné je dobrovolné.

Andrej Lekeš pochází z umělecké rodiny. Hře na violoncello se věnuje od pěti let; nejprve pod vedením paní Kateřiny Hroníkové na ZUŠ Jana Hanuše v Praze, od roku 2008 u prof. Věry Bartoníčkové, v jejíž třídě na Konzervatoři v Plzni studuje doposud. Své vzdělání si pravidelně prohlubuje konzultacemi a mistrovskými kurzy v zahraničí u renomovaných pedagogů – Heidi Litschauer, Othmar Müller a dalších. Mezi jeho největší dosavadní umělecké úspěchy jistě patří druhá cena ze Soutěže konzervatoří ČR, živý koncert pro stanici Vltava Českého rozhlasu či účinkování na slavnostním koncertě orchestru Konzervatoře Plzeň, kde se představil jako sólista v Koncertu a moll Camille Saint-Saënse. V současné době se Andrej Lekeš připravuje na přijímací zkoušky na některou z prestižních evropských hudebních univerzit a buduje sólistický i komorní repertoár.

Hikari Amino patří k vyhledávaným pianistkám střední generace. Absolvovala prestižní hudební Univerzitu Tóhó Gakuen v Tokyu ve třídě profesorů Fukasawy Rjóko a Jamady Fudžiko. Je renomovaným komorním partnerem, koncertuje po celém Japonsku a příležitostně i v Evropě (Festival Biarritz). V posledních letech se její zájem soustřeďuje na interpretaci a propagaci české hudby. Konzultuje proto s českými hudebníky a muzikology a své nabyté vědomosti rozšiřuje dále formou seminářů, besed a koncertů. Zasazuje se o česko - japonskou kulturní výměnu, podporuje mladé umělce české i japonské národnosti. Je členkou International Martinů Circle a společnosti Leoše Janáčka v Japonsku.

Program Andrej+Hikari.pdf