Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Horácká galerie > Expozice a výstavy > Expozice > Akce > Slunohraní > Slunohraní 2013

Slunohraní 2013

Týden Slunohraní - týden koncertů

Datum konání: 2.7.2013 - 6.7.2013

 

Letní hudební dílna měla i letos obrovský úspěch. Do Nového Města na Moravě se sjeli umělci ze všech koutů republiky, dohromady vytvořili úžasnou atmosféru a v závěrečný večer jedinečný orchestr.

 

 

Během celého týdne se z různých sálů a míst galerie ozývaly tóny a melodie muzikantů. Hudebníci poctivě cvičili a návštěvníci, kteří v tu dobu zavítali do galerie na prohlídky, byli nadšeni nezvyklým zpestřením výstav.

 

 

Letošní Slunohraní se může pochlubit nejen parádní atmosférou, ale i výraznými umělci, kteří program podpořili. Slunohraní přilákalo do Horácké galerie Cimbálovou muziku pod taktovkou Lubomíra Graffeho, klavírního virtuosa Zdeňka Krále, dirigenta Richarda Kružíka, umělkyni Michaelu Koudelkovou i Janáčkovo kvarteto.

 

 

Příjemné letní noci byly přímo stvořené pro skvělé hudební zážitky, a tak se nádvoří Horácké galerie po 3 večery 3x rozeznělo.

 

 

Škoda jen, že čas tak neúprosně letí a Slunohraní už skončilo. Doufejme, že příští rok budeme moci "Sluhoraníky" s fenomenálním programem u nás opět přivítat.

 

 

Večerní koncert cimbálové kapely a dnešní romantická noc

Datum konání: 4.7.2013

Před galerií postávaly hloučky lidí ještě dávno před otevřením vstupu. Všichni byli natěšení na cimbálovou muziku a ochutnávku vín. Jakmile jsme otevřeli bránu, celé nádvoří se v mžiku zaplnilo. Moravská vína se ochutnávala poctivě a po prvních několika písních se diváci přestali ostýchat, začali s muzikanty zpívat a zpívalo se až do konce.

 

 

Cimbálová kapela pod vedením Lubomíra Graffeho návštěvníky nadchla. Pánové dokázali vytvořit nezapomenutelnou atmosféru.

 

 

Ale cimbálovkou Slunohraní nekončí, naopak. Dnešní noc patří klavíru Zdeňka Krále. Romantický noční koncert začíná ve 22 hodin a přinese skvělé zážitky. Je na co se těšit.

Přijďte, rádi Vás uvítáme.Cimbálová muzika Lubomíra Graffeho

Datum konání: 3.7.2013

 

Veselá cimbálová muzika dnes ve 20 hodin zahájí sérii večerních koncertů. Těšit se můžete na Lubomíra Graffeho, známé české i moravské písničky, výbornou atmosféru a ochutnávku vín z vinařství Bukovský.

 

 

Navíc je pro Vás připraveno hudební překvapení.

Ve 20 hodin se na Vás těšíme.Slunohraní je tady!

Datum konání: 2.7.2013

Vlasta Piskačová, hlavní organizátorka

Slunohraní začalo. Celá galerie zní hudbou, u vstupu se podávají sladké koláčky a voňavá káva. Počasí je nádherné, stejně jako atmosféra uvnitř zámku.

 

Přivítání hudebníků

 

Nevěříte? Přijďte se přesvědčit a ochutnat nejen výbornou kávu ale i hudební koktejl letního Slunohraní.

 

Janáčkovo kvarteto

 

 

Těšíme se na Vás

Vaše HG a hudebníci