Vyhledat v textu

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Horácká galerie > Novinky > Výstava Listování grafickou sbírkou na téma figury A - H

Výstava Listování grafickou sbírkou na téma figury A - HDatum konání:
15.11.2021
Datum ukončení:
30.1.2022

Výstava s názvem Listování grafickou sbírkou navazuje na stejnojmenné výstavy Horácké galerie v letech 2005, 2006 a 2008. Letošní výběr nás opětovně vrací na začátek abecedy, konkrétně k písmenům A až H. Představeno je celkem jedenáct výtvarníků, více či méně známých, a výběr je soustředěn na díla a autory, v jejichž tvorbě byla různým způsobem reflektována figura. Ať už v mytologickém, alegorickém, realistickém nebo téměř abstraktním pojetí.

Svými díly jsou prezentováni Jiří Altmann, který ve svém díle vycházel ze starých tisků a věnoval se zejména dřevorytu, Alena Antonová, akademická malířka, jejímž hlavním námětem byla žena, Jiří Anderle, mezinárodně oceňovaný český grafik, Jiří Bašta, věnující se širokému spektru výtvarné činnosti v Ledči nad Sázavou, Adolf Born, jehož ilustrace i volné grafiky promlouvají ke všem generacím, Michal Cihlář, mistrně ovládající barevný a kolorovaný linoryt, Hana Čápová, jejíž grafiky vynikají konfrontací protikladů, František Emler, akademický malíř, který se i jako teoretik věnoval grafickým technikám, Milan Erazim, tematicky soustředěný zejména na člověka a jeho život v moderním světě, František Gross, akademický malíř a člen slavné Skupiny 42 inspirované městem a civilizací, a Jaroslav Hořánek, pro jehož grafickou tvorbu je typická technika serigrafie. K vidění je celkem 31 prací vytvořených různými grafickými technikami - linorytem, suchou jehlou, litografií, tiskem z koláže i serigrafií.

Vzhledem k citlivosti papírového materiálu nelze sbírku kresby a grafiky prezentovat ve stálé expozici, proto je tato výstava jedinečnou příležitostí vybraná díla ze sbírky Horácké galerie spatřit.

grafika plakát fb.png