Vyhledat v textu

Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Horácká galerie > Novinky > Adventní koncert BROLNu se ruší, křest Ať žije babička zůstává, Čertohrátky nahradí průvod

Adventní koncert BROLNu se ruší, křest Ať žije babička zůstává, Čertohrátky nahradí průvodDatum konání:
30.11.2021
Datum ukončení:
13.12.2021

Dnešní doba nepřeje akcím většího rozsahu, přesto se můžete těšit na několik hezkých setkání. Přečtěte si, jaké akce nás ještě čekají do konce roku.

Ať žije babička! s herečkou Zdenou Herfortovou a autorkou knihy Květou Santlerovou

Horácká galerie, neděle 5.12. v 15 hodin

V neděli 5. prosince se v prostorách Horácké galerie uskuteční křest knihy Ať žije babička! Tato novinka Květy Santlerové vyšla letos v listopadu v nakladatelství Albatros, které ji označilo za oslavu všech skvělých babiček. Autorka si přes 14 let zapisovala humorné příběhy a postřehy, které zažívala se svými pěti vnoučaty a obohatila je o zkušenosti kamarádek i předchozích generací.

Bez vnoučat by byl náš dům uklizený, peněženka plná, ale srdce prázdné,“ říká Květa Santlerová, která v Novém Městě knihu představí v 15 hodin společně s knižní kmotrou, herečkou a čtyřnásobnou babičkou Zdenou Herfortovou. Tu mnozí televizní diváci znají jako Vladěnku Šiktancovou z Četnických humoresek nebo babičku Plesníkovou ze seriálu Slunečná. A pokud nás navštíví babičky s vnoučaty, mohou být zařazeny do slosování o další knihu Květy Santlerové Slušnost není slabost.

251988101_10221108593124603_6008466890392437924_n (2).jpg

 

Tradiční Čertohrátky nahradí průvod městem

Neděle 5.12. od 16 hodin, start na Vratislavově náměstí

Abychom zamezili velkému shromažďování lidí, ale abyste nepřišli o Mikuláše, anděly a čerty, přichystali jsme pro Vás společně s Novoměstskými kulturními zařízeními Mikulášovo putování po Novém Městě na Moravě. Zde jsou místa, kde nás můžete najít. Čekejte pekelně andělský průvod a pro ty hodné bude i malá dobrůtka. Těšíme se na Vás. Prosíme Vás o dodržování protiepidemických pravidel.

Mikuláš 2021.png

 

Komentovaná prohlídka výstavy Výjimečný čas

Zámecké podkroví, sobota 11.12. v 15 hodin

Autoři výstavy Mirka Špačková a František Pillmayer vás osobně provedou svou výstavou v Horácké galerii.

01.JPG

 
Adventní koncert BROLNu se odkládá na jaro 2022
 
Nemocnice Nové Město na Moravě společně s Českým rozhlasem Vysočina a Horáckou galerií připravovala na 12. prosince od 18 hodin Adventní koncert Brněnského rozhlasového orchestru lidových nástrojů (BROLN). Z důvodu současné epidemiologické situace organizátoři koncert ruší. Nový jarní termín vám včas oznámíme.

broln odklad.png